Znajdź nasz sklep:
  • Facebook
  • G+
  • Twitter

Dieta wątrobowa Są 56 produktów.

Dieta przy chorej wątrobie to dieta lekkostrawna i ograniczająca tłuszcz (zwłaszcza zwierzęcy). Które produkty są lekkostrawne? Lekkostrawna mąka: biała, m.in. mąka jaglana, pszenna, ziemniaczana. Lekkostrawna kasza: drobna, bez łuski, zwł. kasza jaglana, manna, kukurydziana. Lekkostrawny makaron: nitki z lekkostrawnej mąki, np. makaron jaglany nitki. Dieta wątrobowa wymaga ograniczenia tłuszczu i w miarę możliwości zastąpienia tłuszczu zwierzęcego roślinnym (np. olej kukurydziany, mleko ryżowe). Przyprawy w diecie wątrobowej powinny być łagodne i wskazane mogą być przyprawy pomagające w trawieniu, np. kminek, cząber, majeranek. Szczególnie polecanym produktem w chorobach wątroby (takich jak marskość wątroby) jest ostropest plamisty - nasiona, które pomagają regenerować uszkodzoną wątrobę. Dieta na wątrobę może uwzględniać różne zioła na wątrobę takie jak dziurawiec i kocanka, a także kurkumę. Dieta wątrobowa wymaga też odpowiedniego przygotowania potraw: gotowanie na parze zamiast smażenia.

od 250 zł (kurier)

więcej

Odbiór osobisty

Łomianki Dolne

ul. Łużycka 6c

tel. 509 46 73 46

jest pusty

Już wkrótce sklep Ekolubek zorganizuje pierwszy konkurs!

więcej

 

Czemu nasz sklep internetowy?

Niska cena i pomocne opisy: dowiesz się, co to jest, do czego użyć. Poznasz właściwości i zastosowanie. Znajdziesz tu również wartości odżywcze, ile kcal, indeks glikemiczny (IG). Poznaj skład produktu, czy ma witaminy, cholesterol? Dowiedz się, ile waży, jak smakuje, jaki ma zapach, czym zastąpić, jaka różnica, czy dobry dla niemowlaka albo na odchudzanie.


Co znajdziesz na blogu? Przepisy i porady: jak jeść, do czego, jak gotować, jak zrobić, przygotowanie. Zdrowe potrawy i przetwory: zupa, sałatka, naleśniki, nalewka, syrop, olej, zdrowy dżem bez cukru.Sklep Ekolubek to także zioła i oleje BIO. Nie wiesz jak stosować? Chcesz poznać działanie, efekty i dawkowanie, na co pomaga, gdzie kupić? Nie wiesz, czy jest dla dzieci, dla niemowląt, czy można stosować w ciąży? Wszystko, czego nie powie ci wikipedia ani opinie na forum.

 

Interesuje cię mąka bezglutenowa, do ciasta, do pieczenia chleba, albo przepis na chleb z mąki bez glutenu? Wszystko to znajdziesz, odkryj nasz sklep internetowy.