Znajdź nasz sklep:
 • Facebook
 • G+
 • Twitter

Pektyna do dżemów w proszku 30g (C&G)

Pektyna do dżemów w proszku 30g (C&G)
Ocena:

2.9/5.0(ilość ocen: 16)

Pektyna do dżemów w proszku 30g (C&G) , 2.9 out of 5 based on 16 ratings

Zagęszcza, więc pozwala przygotować dżem bez długiego odparowywania wody i z mniejszą ilością cukru. Bez dodatków (konserwantów, cukru).

Więcej szczegółów

Cena: 5,90 zł

Producent:C&G

Pektyna amidowana to substancja żelująca do dżemów i innych przetworów. Aby dżem był odpowiednio gęsty, należy odparować sok (co może trwać kilka godzin) albo dodać ogromną ilość cukru. Pektyna w proszku pozwala przygotować dżem szybko, bez odparowywania soku, i z mniejszą ilością cukru. W przeciwieństwie do dostępnych na rynku gotowych mieszanek żelujących nie zawiera żadnych dodatków, np. konserwantów. W przeciwieństwie do cukru żelującego nie zawiera cukru, więc możemy zdecydować, ile dokładnie cukru dodamy i jakiego cukru użyjemy (może to być cukier bardziej wartościowy, np. cukier kokosowy nierafinowany). Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić pektynę do dżemów w proszku lub inne dodatki do dżemów i przetworów, nasz sklep internetowy posiada bogatą ofertę tego typu produktów.

 

Masa netto: 30 g (według informacji na opakowaniu jest to ilość na dżem z 2 kg owoców i 1 kg cukru)

 

Skład: pektyna amidowana 100%

 

Dlaczego warto stosować produkt pektyna do dżemów w proszku?

 • Pektyna do dżemów niskocukrowych zagęszcza dżem, dzięki czemu nie musimy owoców gotować przez kilka godzin, aby odparować cały sok. Sok zostaje zagęszczony.
 • Pektyna amidowana w proszku pozwala na przygotowanie dżemów niskosłodzonych. Cukier bywa dodawany do dżemów w nadmiernej ilości po to, aby dodać dżemowi gęstości. Pektyna do przetworów niskocukrowych zagęszcza dżem, czyli przejmuje część funkcji pełnionych przez cukier bez dodatkowego ładunku kalorii, dzięki czemu cukru możemy dodać mniej. Niskosłodzony dżem to dobre rozwiązanie dla osób dbających o linię lub z innych powodów unikających cukru.
 • W przeciwieństwie do dostępnych na rynku gotowych mieszanek żelujących czysta pektyna w proszku nie zawiera żadnych dodatków, np. konserwantów. W przeciwieństwie do cukru żelującego pektyna amidowana jest bez cukru, więc pozostawia kupującemu decyzję, ile doda cukru i jakiego cukru użyje (można zastosować zdrowszy rodzaj cukru, np. cukier trzcinowy nierafinowany, cukier kokosowy).

 

Jak stosować produkt pektyna amidowana do dżemów?

 • Pektyna amidowana w proszku to substancja żelująca do dżemów i innych przetworów. Według informacji na opakowaniu wystarcza na dżem z 2 kg owoców i 1 kg cukru.
 • Dżem niskosłodzony z pektyną według informacji na opakowaniu przygotowuje się w następujący sposób: owoce należy zagotować z dodatkiem wody. Pektynę należy wymieszać z wodą i dodać do gotujących się owoców. Gotować jeszcze kilka minut. Wsypać pozostałą ilość cukru, dodać trochę kwasku cytrynowego lub soku z cytryny. Rozlać do słoików i pasteryzować.
 • Powyższy przepis zapewnia najlepsze rezultaty, ale można go modyfikować. Cukru można dodać mniej, jednak wpłynie to na konsystencję (cukier współpracuje z pektyną). Nasz sklep internetowy poleca wykorzystanie lepszego rodzaju cukru, np. cukru kokosowego nierafinowanego. Przepis pozwala na przygotowanie dżemu bez odparowywania soku, czyli bardzo szybko. Jeśli jednak odparujemy część soku, będziemy mogli użyć mniej pektyny i cukru.
 • Nasz sklep internetowy przypomina, że cukier ma też właściwości konserwujące. Dżemy niskosłodzone lub bez cukru są bardziej narażone na zepsucie, dlatego należy je gotować z maksymalnym zachowaniem zasad higieny i dobrze zapasteryzować.
 • Pektyna amidowana do dżemów pozwala też na przygotowanie dżemów słodzonych ksylitolem, fruktozą i innymi słodzikami. Świadczą o tym niektóre produkty oferowane przez nasz sklep internetowy, np. konfitury marki Pięć Przemian (warto zapoznać się z ich składem). Według informacji od ich producenta ksylitol nie ma właściwości konserwujących takich jak cukier, dlatego konfitury są pasteryzowane.

 

Nasz sklep internetowy oferuje odbiór osobisty produktu. Dostępne lokalizacje: Łomianki. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić pektynę amidowaną do dżemów niskosłodzonych i innych przetworów, tylko u nas atrakcyjna cena i wysyłka do całego kraju.od 250 zł (kurier)

więcej

Odbiór osobisty

Łomianki Dolne

ul. Łużycka 6c

tel. 509 46 73 46

jest pusty

Już wkrótce sklep Ekolubek zorganizuje pierwszy konkurs!

więcej

 

Czemu nasz sklep internetowy?

Niska cena i pomocne opisy: dowiesz się, co to jest, do czego użyć. Poznasz właściwości i zastosowanie. Znajdziesz tu również wartości odżywcze, ile kcal, indeks glikemiczny (IG). Poznaj skład produktu, czy ma witaminy, cholesterol? Dowiedz się, ile waży, jak smakuje, jaki ma zapach, czym zastąpić, jaka różnica, czy dobry dla niemowlaka albo na odchudzanie.


Co znajdziesz na blogu? Przepisy i porady: jak jeść, do czego, jak gotować, jak zrobić, przygotowanie. Zdrowe potrawy i przetwory: zupa, sałatka, naleśniki, nalewka, syrop, olej, zdrowy dżem bez cukru.Sklep Ekolubek to także zioła i oleje BIO. Nie wiesz jak stosować? Chcesz poznać działanie, efekty i dawkowanie, na co pomaga, gdzie kupić? Nie wiesz, czy jest dla dzieci, dla niemowląt, czy można stosować w ciąży? Wszystko, czego nie powie ci wikipedia ani opinie na forum.

 

Interesuje cię mąka bezglutenowa, do ciasta, do pieczenia chleba, albo przepis na chleb z mąki bez glutenu? Wszystko to znajdziesz, odkryj nasz sklep internetowy.