Znajdź nasz sklep:
  • Facebook
  • G+
  • Twitter

Ziarno pszenicy BIO - ekologiczna pszenica na kutię 500g (Bio Babalscy)

Ziarno pszenicy BIO - ekologiczna pszenica na kutię 400g (Bio Babalscy)

Ocena:

1.9/5.0(ilość ocen: 20)

Ziarno pszenicy BIO - ekologiczna pszenica na kutię 500g (Bio Babalscy) , 1.9 out of 5 based on 20 ratings

Ekologiczna pszenica do kutii i do obiadu – gotuj jak grubą kaszę.

Więcej szczegółów

Cena: 4,00 zł

Stan: Tego produktu brak w magazynie

Producent:Bio Babalscy

Ziarno pszenicy to tradycyjny składnik kutii – potrawy wigilijnej z bakaliami. Jednak pszenica na kutię może być też dodatkiem do codziennego obiadu, ponieważ jest to w zasadzie gruba kasza. Ziarna pszenicy firmy Bio Babalscy pochodzą z ekologicznych upraw. Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić inne składniki na kutię czy wieczerzę wigilijną, np. ekologiczny mak, migdały czy orzechy, możesz przestać szukać, nasz sklep internetowy ma w tym zakresie bogatą ofertę.

 

Masa netto: 400 g

 

Certyfikaty: PL-EKO-07 (ekologiczna pszenica ziarno)

 

 Informacje dla alergików: pszenica na kutię zawiera gluten.

 

Jak stosować ekologiczne ziarno pszenicy na kutię Bio Babalscy?

  • Ziarna pszenicy to przede wszystkim składnik kutii, jednej z tradycyjnych kresowych potraw wigilijnych. Kutia to słodka mieszanka gotowanej pszenicy, maku, miodu i bakalii, w tym rodzynek, migdałów i innych orzechów.
  • Ekologiczna pszenica na kutię może być w twojej kuchni stałym bywalcem, a nie jedynie gościem wigilijnym. Ponieważ pszenica na kutię to w zasadzie gruba kasza, taka jak pęczak czy kasza gryczana, znakomicie nadaje się jako pożywny dodatek do obiadu. Nasz sklep internetowy poleca pszenicę jako dodatek do zup.

 

Nasz sklep internetowy oferuje odbiór osobisty towaru. Dostępne lokalizacje: Łomianki. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić pszenicę na kutię (ziarna pszenicy)!

 

Dla głodnych wiedzy

Wiesz już, co to kutia, gdzie kupić pszenicę na kutię i co można z niej przyrządzić, może zainteresują cię jeszcze poniższe ciekawostki:

  • Z kutią wiążą się pewne zwyczaje. Jak pisze Kolberg w swoim dziele „Lud”, nasi przodkowie w czasie wigilii często podrzucali kutię na łyżce, aby przyczepiła się do stropu, co miało być dobrą wróżbą dla gospodarstwa.
  • Wbrew temu, co można by dzisiaj sądzić, pszenica na kutię była dawniej produktem luksusowym. Pszenica była drogim zbożem, jadanym raczej przez szlachtę i zamożniejszą część społeczeństwa. Prości ludzie dużo częściej wykorzystywali żyto. Jak pisze polski etnograf Kolberg o ludności Rusi Czerwonej: „pszenicę lud używa tylko na ciasta wielkanocne lub na kutię tj. pszenicę opychaną z miodem przaśnym i makiem w wiliję Bożego Narodzenia i na Trzech Króli; używa jej też na proskurki do cerkwi lub na ofiary zaduszne”.
  • Jeśli chcesz przygotować oryginalną, odbiegającą od tradycji kutię, nasz sklep internetowy może ci podać parę pomysłów. Równie dobrze jak pszenica na kutię może się sprawdzić ziarno orkiszu – dawna, wartościowsza odmiana pszenicy. Wśród bakalii mogą się znaleźć jagody goji lub orzechy pekan. Zamiast miodu możesz zastosować syrop daktylowy.

od 250 zł (kurier)

więcej

Odbiór osobisty

Łomianki Dolne

ul. Łużycka 6c

tel. 509 46 73 46

jest pusty

Już wkrótce sklep Ekolubek zorganizuje pierwszy konkurs!

więcej

 

Czemu nasz sklep internetowy?

Niska cena i pomocne opisy: dowiesz się, co to jest, do czego użyć. Poznasz właściwości i zastosowanie. Znajdziesz tu również wartości odżywcze, ile kcal, indeks glikemiczny (IG). Poznaj skład produktu, czy ma witaminy, cholesterol? Dowiedz się, ile waży, jak smakuje, jaki ma zapach, czym zastąpić, jaka różnica, czy dobry dla niemowlaka albo na odchudzanie.


Co znajdziesz na blogu? Przepisy i porady: jak jeść, do czego, jak gotować, jak zrobić, przygotowanie. Zdrowe potrawy i przetwory: zupa, sałatka, naleśniki, nalewka, syrop, olej, zdrowy dżem bez cukru.Sklep Ekolubek to także zioła i oleje BIO. Nie wiesz jak stosować? Chcesz poznać działanie, efekty i dawkowanie, na co pomaga, gdzie kupić? Nie wiesz, czy jest dla dzieci, dla niemowląt, czy można stosować w ciąży? Wszystko, czego nie powie ci wikipedia ani opinie na forum.

 

Interesuje cię mąka bezglutenowa, do ciasta, do pieczenia chleba, albo przepis na chleb z mąki bez glutenu? Wszystko to znajdziesz, odkryj nasz sklep internetowy.