Znajdź nasz sklep:
  • Facebook
  • G+
  • Twitter

Korzeń mniszka lekarskiego EKO 100g (Dary Natury)

Korzeń mniszka lekarskiego EKO 100g (Dary Natury)

Ocena:

2.6/5.0(ilość ocen: 83)

Korzeń mniszka lekarskiego EKO 100g (Dary Natury) , 2.6 out of 5 based on 83 ratings

Mniszek lekarski korzeń jest stosowany w chorobach wątroby i dróg żółciowych, przy anemii, początkach cukrzycy i na obniżenie cholesterolu. Ekologiczny 100g.

Więcej szczegółów

Cena: 8,60 zł

Producent:Dary Natury

Cechy produktu:

Mniszek lekarski to roślina dobrze wszystkim znana pod nazwą mlecz albo dmuchawiec. Rośnie powszechnie na trawnikach, najpierw pod postacią żółtych kwiatów a potem białych dmuchawców, i nie każdy wie, że jest to roślina bardzo pożyteczna z wieloma zastosowaniami zarówno w zielarstwie, jak i kuchni.

 

Praktycznie każda część mniszka lekarskiego: korzeń, liście i kwiat, jest jadalna. Liście i korzeń mniszka lekarskiego nadają się na sałatkę. Sałatka z mniszka lekarskiego występuje w kuchni francuskiej pod kilkoma nazwami: la salade de pissenlit, la salade de barabans albo la salade à la chaude meurotte i składa się z liści i korzenia mniszka lekarskiego oraz boczku albo jaj na miękko.

 

Korzeń mniszka lekarskiego stosowany jest też w ziołolecznictwie. Według literatury korzeń mniszka lekarskiego może być wykorzystywany jako środek wspomagający przy schorzeniach wątroby i dróg żółciowych, przy kamicy żółciowej, pobudzający wydzielanie soku, żółciotwórczy i żółciopędny. Korzeń mniszka lekarskiego ma też obniżać poziom cholesterolu i być stosowany przy anemii, miażdżycy i cukrzycy.

 

Prażony korzeń mniszka lekarskiego służy do wyrobu zamiennika kawy popularnego na Zachodzie. Jest to tzw. dandelion coffee czyli kawa z mniszka lekarskiego (nasz sklep internetowy ma ją w swojej ofercie). Wzmianki o niej pojawiają się już w XIX-wiecznej prasie anglosaskiej. W Polsce nie jest jeszcze znana, ponieważ mamy swoje typowe kawy, zwł. kawę żołędziową.

 

To jeszcze nie wszystko, co oferuje nam korzeń mniszka lekarskiego. W Wielkiej Brytanii istnieje napój o nazwie dandelion and burdock czyli dosł. mniszek lekarski i łopian. Znany jest od średniowiecza. Do jego wyboru używany jest poddany fermentacji korzeń mniszka lekarskiego i łopianu.

 

Czemu warto stosować mniszek lekarski korzeń Dary Natury?

  • Korzeń mniszka lekarskiego to znany środek na wątrobę i drogi żółciowe, stosowany przy różnych schorzeniach, takich jak kamica żółciowa. Według literatury zielarskiej jest żółciotwórczy i żółciopędny, pobudza wydzielanie soku, obniża poziom cholesterolu i pomaga w początkach cukrzycy.

 

Jak stosować mniszek lekarski korzeń?

  • 1 łyżkę korzeni mniszka lekarskiego zalać szklanką wody, powoli ogrzewać, a następnie gotować 5 minut. Odstawić na 10 minut i przecedzić. Wywar z korzenia mniszka lekarskiego pić 2-3 razy dziennie przed posiłkami.

 

Mniszek lekarski korzeń - masa netto: 100 g

 

Certyfikaty: PL-EKO-01

 

Kraj pochodzenia: Polska

 

Skład:

mniszek lekarski korzeń 100%

 

Dla głodnych wiedzy:

mniszek lekarski to po angielsku dandelion a po francusku le pissenlit albo dent-de-lion. Pisse en lit znaczy po francusku dosłownie mocz w łóżku i wynika z moczopędnego działania, jakie ma kwiat mniszka lekarskiego. Dent de lion to po francusku dosłownie: ząb lwa i wynika z kształtu liści mniszka lekarskiego. Korzeń mniszka lekarskiego to dandelion root po angielsku i la racine du pissenlit po francusku. Jako dmuchawiec mniszek lekarski występuje po angielsku jako blowball albo clock, a po francusku: une aigrette.

 

Nie zastanawija się dłużej gdzie kupić korzeń mniszka lekarskiego. Nasz sklep internetowy oferuje korzeń mniszka lekarskiego również z odbiorem osobistym. Dostępne lokalizacje: Łomianki.od 250 zł (kurier)

więcej

Odbiór osobisty

Łomianki Dolne

ul. Łużycka 6c

tel. 509 46 73 46

jest pusty

Już wkrótce sklep Ekolubek zorganizuje pierwszy konkurs!

więcej

 

Czemu nasz sklep internetowy?

Niska cena i pomocne opisy: dowiesz się, co to jest, do czego użyć. Poznasz właściwości i zastosowanie. Znajdziesz tu również wartości odżywcze, ile kcal, indeks glikemiczny (IG). Poznaj skład produktu, czy ma witaminy, cholesterol? Dowiedz się, ile waży, jak smakuje, jaki ma zapach, czym zastąpić, jaka różnica, czy dobry dla niemowlaka albo na odchudzanie.


Co znajdziesz na blogu? Przepisy i porady: jak jeść, do czego, jak gotować, jak zrobić, przygotowanie. Zdrowe potrawy i przetwory: zupa, sałatka, naleśniki, nalewka, syrop, olej, zdrowy dżem bez cukru.Sklep Ekolubek to także zioła i oleje BIO. Nie wiesz jak stosować? Chcesz poznać działanie, efekty i dawkowanie, na co pomaga, gdzie kupić? Nie wiesz, czy jest dla dzieci, dla niemowląt, czy można stosować w ciąży? Wszystko, czego nie powie ci wikipedia ani opinie na forum.

 

Interesuje cię mąka bezglutenowa, do ciasta, do pieczenia chleba, albo przepis na chleb z mąki bez glutenu? Wszystko to znajdziesz, odkryj nasz sklep internetowy.