Przyprawy

Informacja

Promocje

Przyprawy 

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 132 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 132 elementów

Przyprawy ekologiczne

Jeśli planujemy ekologicznie się odżywiać to do przygotowania potraw użyjemy przypraw ekologicznych. Tylko przyprawy z certyfikatem eko, bio dają nam gwarancję, że do uprawy roślin przyprawowych nie używano chemicznych środków ochrony roślin, że były nawożone tylko naturalnie, a co bardzo ważne, że do ich przechowywania i transportu również nie była używana żadna chemia. Nie zawierają substancji szkodliwych dla zdrowia.

Przyprawy poza tym, że wzbogacają smak potraw to często mają różne zdrowe właściwości, np. wiele z nich pomaga w trawieniu, odchudzaniu lub mają działanie antynowotworowe.

Przyprawy na co zwrócić uwagę?

Internetowy sklep ze zdrową żywnością Ekolubek oferuje przyprawy ekologiczne od kilku dostawców, jednak dużą część asortymentu stanowią przyprawy Dary Natury.

Zwróćcie uwagę, że przyprawy te są oferowane w dwóch seriach jedna to seria ekologiczna a druga to przyprawy bez chemii. Różnica pomiędzy nimi polega na tym, że przyprawy ekologiczne zawsze powstają z certyfikowanego składnika ekologicznego natomiast przyprawy bez chemii są ze składników, które tego certyfikatu nie posiadają. Bezpośrednio od producenta mamy zapewnienie, że oczywiście spełniają wszelkie normy (często są uprawiane tak jak te z certyfikatem jednak z różnych względów nie mają takowego). Mamy pewność, że przyprawy bez chemii są przyprawami bez konserwantów czyli, że nie są dodawane dodatkowe substancje takie jak przeciwzbrylające, glutaminian sodu, barwniki, sól czy cukier, nie są też w żaden sposób utrwalane czy chemicznie zabezpieczane na podróż jeśli składnik pochodzi z dalekiego kraju.

W przypadku przypraw Dary Natury warto zwróć uwagę na ich dużą ilość w opakowanie, często przyprawy jest trzy razy więcej niż w tej samej przyprawie innej firmy (standardem jest 20 g, a dla ziół i rzadkich przypraw - 10 g) a Dary natury to z reguły 50 - 30 g.

Czym ekologicznie doprawić zupę?

Możemy samodzielnie dobrać mieszanki przypraw ale możemy też wybrać gotowe mieszanki lub ekologiczne kostki rosołowe, które nie mają dodatku glutaminianu sodu i innych substancji chemicznych (są nawet takie bez soli jeśli wolimy sobie sami wybrać jej dawkę).

Nasz ekologiczny sklep ze zdrową żywnością oferuje wiele przypraw ekologicznych oraz tych bez chemii, takich jak cynamon cejloński, kurkuma, hyzop, bertram, galgant (galangal), kardamon, czosnek niedźwiedzi, płatki drożdżowe, kozieradka, goździki, sól himalajska, sól Kala Namak, liście laurowe, trawę cytrynową, czarnuszkę, rozmaryn, szafran, wanilia Bourbon. Nie zastanawiaj się gdzie kupić ekologiczne przyprawy sklep Ekolubek to niska cena i bezpłatna dostawa na terenie całego kraju. Zamówienie możesz też odebrać osobiście w Łomiankach. Takich przypraw nie ma Lidl ani Bierdonka.