Herbaty

Informacja

Promocje

Herbaty 

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 41 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 41 elementów

Herbaty ekologiczne, organiczne, bio…

Oferujemy duży wybór herbat. Herbata jest napojem z długą tradycją a o jej właściwościach wciąż dowiadujemy się nowych rzeczy. Niektóre herbaty są uspokajające inne pobudzające. Herbata może wpływać dobrze na odchudzanie, herbata może być moczopędna i oczyszczająca. Katechiny odkryte w suszu herbacianym mają działanie antynowotworowe. Znajdziesz u nas yerba mate, herbatę rooibos, pu-erh, mieszanki herbat o działaniu zdrowotnym. Herbaty ziołowe o różnym składzie, orzeźwiające i rozgrzewające oraz wiele innych o różnych właściwościach zdrowotnych.

Dlaczego warto kupić herbatę ekologiczną, organiczną lub Bio?

Herbaty oznaczone taką etykietą pochodzą z upraw ekologicznych. Co oznacza, że posiadają odpowiedni certyfikat, który producenci mogą legalnie zamieszczać dopiero po poddaniu się restrykcyjnym kontrolom. Dzięki temu odbiorcy mają pewność, że kupiona przez nich herbata organiczna spełnia najwyższe wymogi dotyczące uprawy w zgodzie z naturą.

Herbaty ekologiczne czy organiczne powstają z roślin uprawianych ekologicznie i traktowane są jako zdrowsze, dzięki temu, że:

  •           Posiadają gwarancję braku zawartości jakichkolwiek szkodliwych środków.
  •           Nie są genetycznie modyfikowane.
  •           Pochodzą z plantacji, na których nie stosuje się sztucznych nawozów i substancji dodatkowych, np. herbicydów czy pestycydów.

W przypadku herbat pochodzących z upraw konwencjonalnych, jakaś niewielka część sztucznych dodatków nadal może pozostać z strukturze liści.

Co ważne to herbaty i napary z organicznych roślin, ziół czy owoców cieszą się opinią smaczniejszych od tych zwykłych.

W tej kategorii z oznaczeniami bio, eko, czy organic znajdziesz nie tylko herbaty ale także mieszanki roślin, ziół, owoców i przypraw, z których przyrządzane są napary. Muszą one zawierać co najmniej 95% składników pochodzenia ekologicznego, żeby uzyskać taki certyfikat. Jak na przykłada nasza ulubiona herbata z kurkumą, w której składzie znajdują się ekologiczne: kurkuma (40%), lukrecja, rumianek, korzeń mniszka, trawa cytrynowa, kardamon, cynamon, pieprz czarny.

Proponujemy też mieszanki, które zawierają mniej niż 95% składników certyfikowanych i nie mają w związku z tym oznaczeń bio, eko czy organic jednak posiadają cenne właściwości zdrowotne.

 

Teraz już wiesz gdzie kupić herbaty ekologiczne, bio i organiczne sklep Ekolubek to niska cena, duży wybór oraz bezpłatna dostawa lub odbiór osobisty w miejscowości Łomianki.