Dieta bezglutenowa 

 • Dania prawie gotowe...

  Osoby nietolerujące glutenu mogą teraz cieszyć się smakiem budyni, kiśli i puddingów, których oferujemy spory wybór. Znajdziesz tu też dania liofilizowane żurki jaglany lub gryczany, racuchy.

 • Do wypieków i deserów...
  W tej kategorii mamy wszystko co jest potrzebne do domowych wypieków bezglutenowych np proszek do pieczenia bezglutenowy, zakwas chlebowy bezglutenowy, i inne.
 • kasze, zboża, ryż...
  Kasze, zboża, ryż z oznaczeniem bez glutenu. Wiele z zasady bezglutenowych kasz może być zanieczyszczone glutenem podczas procesu produkcji w tej kategorii są kasze i ryż z produkcji gwarantującej brak glutenu.
 • Kawy bezglutenowe
  W tej kategorii mamy bezglutenowe zamienniki kawy, kawa inka, kawa cykorii kawa żołędziówka
 • Makarony bezglutenowe
  Makarony bezglutenowe dla osób nietolerujących glutenu. Powstałe na bazie mąki bezglutenowej. Makrony kukurydziane, ryżowe, owsiane, gryczane, z grochu
 • Mąki bezglutenowe
  Mąki bezglutenowe to alternatywa dla mąki pszennej. Mąka kukurydziana o lekko orzechowym smaku, w miarę miałka. Sprawdza się do naleśników, omletów, zagęszczania zup i sosów. Jako dodatek do wypieków. Mąka ryżowa jest bezsmakowa, średnio gruba jako dodatek do do ciast i placków, świetna do zagęszczenia sosu do chińszczyzny. Mąka gryczana z ziaren gryki słabo miałka, charakterystyczny gryczany smak, dobra do naleśników, pierogów i pieczywa. Mąka sojowa i z cieciorki dość miałka i dobrze jak na mąki bezglutenowe wiąże cisto dobrze jest przemieszać ją z mąką neutralną w smaku. Tapioka czyli mąka lub perełki z manioku dobra do zagęszczania zup i sosów. Maka z kasztanów jadalnych
 • Napoje bezglutenowe

  Znajdziecie tu rożne napoje bezglutenowe, płynne oraz sproszkowane zamienniki mleka napoje gryczane, sojowe, ryżowe, jaglane orkiszowe. Kakao

 • nasiona, pestki i inne...
  Bezglutenowe nasiona amarantusa czy inne które można wykorzystać przy diecie bezglutenowej, pestki suszone z gwarancją gluten free
 • płatki, musli, ziarno...
  płatki śniadaniowe bezglutenowe do zalania mlekiem lub jego odpowiednikiem, płatki do gotowania bez glutenu, gotowe musli bezglutenowe. Płatki owsiane, płatki gryczane, płatki ryżowe. Musli bezglutenowe., ziarno gryki ekspandowane, amarantus ekspandowany.
 • Przekąski, słodycze...
  Polecamy w wydaniu bezglutenowym: czekolady, ciastka, raw przekąski, batony, chrupki, lizaki, paluszki, owoce liofilizowane, wafle
 • Przetwory warzywne,...
  W tej kategorii znajdziesz z gwarancją bez glutenu między innymi: pasty do kanapek, sosy pomidorowe i inne, keczupy musztardy, kremy kanapkowe.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 32 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 32 elementów

Produkty bezglutenowe

Dieta bezglutenowa jest w dzisiejszych czasach stosowana przez coraz szersze grono ludzi. Jest to sposób odżywiania, który całkowicie eliminuje gluten . Jest to dość trudne ponieważ w wielu produktach gluten może być ukryty. Gluten to mieszanina białek gluteliny i gliadyny i znajduje się przede wszystkim  w pszenicy ale również w życie czy jęczmieniu. Inne zboża jak np. owies z zasady nie powinny zawierać glutenu. Jednak dowiedziano, że jeśli rosły w pobliżu uprawy innych zbóż to zostają zanieczyszczone glutenem i nie są to w 100 % bezglutenowe zboża. Dlatego dla osób, które są chore na celiakię i muszą stosować dietę bezglutenową oferujemy produkty z certyfikatem bezglutenowym jak np. płatki owsiane Jumbo firmy Pięć Przemian.

Dlaczego stosować dietę bezglutenową?

Nie tylko osoby chore na celiakię stosują dietę bezglutenową. Stwierdzono, że odstawienie glutenu ma bardzo dobre efekty:

 •           przy leczeniu chorób autoimmunologicznych jak np. Hashimoto,
 •           przy chorobach neuropsychicznych jak schizofrenia i autyzm,
 •           Przy alergii na gluten, która jest inną chorobą niż celiakia
 •           przy nadwrażliwości na gluten kiedy spożycie glutenu wywołuje ból brzucha, wysypkę, ból głowy, ciągłe zmęczenie, biegunkę…a nie stwierdzono, żadnej z powyższych chorób.

Często po odstawieniu glutenu zauważamy, że zaczynamy się lepiej czuć, a nawet poprawia nam się sylwetka. Dlatego jeśli nie czujesz się dobrze to spróbuj diety bezglutenowej na miesiąc, jeśli to Ci pomoże to zastanów się nad przejściem na ta dietę na dłużej (3 miesiące do roku). A potem powoli wprowadź gluten i sprawdź czy organizm uporał się z problemem.

Są też osoby bardzo mono reagujące na gluten w ich przypadku spożycie produktu, który ma nawet niewielkie zanieczyszczenie glutenem może pogorszyć stan zdrowia.

Jakie produkty nie zawierają glutenu?

Przede wszystkim takie produkty są odpowiednio oznaczone (gluten free) i tylko wtedy masz pewność, że glutenu nie zawierają. Są produkty, które z zasady nie są glutenowe jednak podczas produkcji lub w inny sposób mogły zostać skażone glutenem i takich tu nie znajdziecie. W tej kategorii są rzeczy, które mają gwarancje braku glutenu. Mąki bezglutenowe, kasze bezglutenowe, makarony bezglutenowe, kawy bezglutenowe, słodycze bezglutenowe, przetwory bezglutenowe a także napoje i kosmetyki.

Naturalnie pozbawione glutenu są: mąka gryczana, mąka kukurydziana, mąka ryżowa. Bezglutenowe są również: mąka kokosowa, mąka migdałowa, mąka kasztanowa, mąka amarantusowa, mąka z ciecierzycy, mąka sojowa, mąka jaglana, mąka z tapioki, mąka z sorgo, mąka z komosy ryzowej (quinoa), mąka owsiana.

W naturze bez glutenu są: ryż, kukurydza, ziemniaki, bataty, gryka, maniok, soja, soczewica, ciecierzyca, fasola, orzechy, pestki, proso, amarantus, sorgo, tapioka, mięso, ryby, jaja, warzywa i owoce.

Nie zastanawiaj się gdzie kupić produkty bezglutenowe, ekologiczny sklep ze zdrową żywnością - Ekolubek oferuje szeroki wybór produktów bez glutenu. Jeśli stosujesz lub planujesz stosować dietę bezglutenowa to nasz sklep ma dla Ciebie bardzo dobra ofertę, niskie ceny, bezpłatna wysyłkę na terenie całego kraju lub odbiór osobisty w miejscowości Łomianki.