NA ŚWIĄTECZNY STÓŁ 

 • Na kompot z suszu
  Podstawą kompotu wigilijnego są suszone owoce: śliwki, gruszki i jabłka. Nasz sklep internetowy ma w ofercie ekologiczną mieszankę na kompot z suszu, a także osobno różnego rodzaju owoce, w tym niestandardowe, np. jagody goji czy jagody inkaskie. Prezentujemy tu również duży zestaw przypraw do kompotu z suszu, w tym atrakcyjnie prezentujące się laski cynamonu i gwiazdki anyżu.
 • Na piernik
  Tradycyjny polski piernik składa się z mąki, miodu i aromatycznych przypraw. Często przedzielony jest warstwą powideł i zawiera dodatek bakalii i kakao. Zamiast proszku do pieczenia używamy sody. Nasz sklep internetowy poleca niestandardowe miody, a także zdrowe zamienniki cukru, takie jak ksylitol. Mamy gotową mieszankę przypraw do piernika, a także wszystkie niezbędne przyprawy osobno, w tym ciekawe i trudno dostępne jak sproszkowana skórka pomarańczowa.
 • Na makowiec, kutię i...
  Mak to jeden z kluczowych składników wigilijnych dań i deserów. W zależności od regionu robimy z niego makowiec, kutię, kluski z makiem, makiełki czy łamańce z makiem. Nasz sklep internetowy ma w ofercie mak cały i mielony, ten drugi bardzo wygodny w użyciu. Mamy również olej makowy o mocnym, makowym smaku, który uzupełnia się z mielonym makiem. Podstawą każdego dania z makiem jest masa makowa, do której używamy miodu i bakalii. Polecamy tu niestandardowe miody oraz duży, nietradycyjny wybór orzechów i owoców.
 • Na kapustę z grzybami...
  Kapusta z grzybami to swoisty bigos wegetariański, kapusta z dodatkiem grzybów, śliwek i aromatycznych przypraw. Jest to samodzielne danie oraz składnik wielu innych potraw wigilijnych, takich jak łazanki, kapusta z grochem, pierogi z kapustą i grzybami czy uszka. Poniżej nasz sklep internetowy prezentuje większość składników potrzebnych do przyrządzenia tych potraw. Aby przygotować łazanki, pierogi czy uszka bezglutenowe, polecamy makaron łazanki Sam Mills oraz ciasto pierogowe Bezgluten.
 • Na barszcz wigilijny
  Barszcz wigilijny z uszkami to tradycyjna wegańska zupa z buraków. Dzisiaj coraz częściej przygotowywana jest ze zwykłych buraków z dodatkiem octu, tradycyjnie jednak powinna zawierać kwaśny zakwas buraczany. Dlatego też nasz sklep internetowy prezentuje tu czysty sok z kiszonych buraków oraz gotowy barszcz na bazie tego soku. Opcjonalnie zamiast octu polecamy ekologiczny sok z cytryn. Aby w ostatniej chwili dodać więcej buraczanego smaku, polecamy liofilizowane buraki - suszone w specjalny sposób, który pozwala zachować smak świeżych buraków. Prezentujemy tu większość niezbędnych przypraw i dodatków do barszczu wigilijnego, w tym ekologiczne przyprawy.
 • Na zupę grzybową
  Nasz sklep internetowy prezentuje gotowe lub prawie gotowe zupy grzybowe, a także składniki pozwalające na przygotowanie ich samodzielnie. Polecamy ekologiczne przyprawy oraz kostki rosołowe i jarzynki bez glutaminianu sodu oraz o obniżonej zawartości soli. Aby zupa grzybowa była całkowicie wegańska, polecamy zabielenie jej śmietanką owsianą lub ryżową.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 63 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 63 elementów

Tradycja wieczerzy wigilijnej sięga dawnych czasów, kiedy nasz jadłospis obfitował w zdrowe, domowe posiłki. W dzisiejszych czasach stanowi ona prawdziwą kurację pełną witamin i minerałów. W kategorii tej nasz sklep internetowy prezentuje produkty, które mogą pomóc w przygotowaniu świątecznych potraw takich jak łazanki, kapusta świąteczna, zupa grzybowa, barszcz czerwony, kompot z suszu, kutia, makowiec, siemieniotka (śląska zupa z nasion konopi), pamuła (zupa z suszonych owoców), zupa migdałowa czy kasza na oleju.