Orzechy pekanowe – orzechy pekan BIO 100g (Bio Planet) Zobacz większe

Orzechy pekanowe – orzechy pekan BIO 100g (Bio Planet)

8v-454

Nowy produkt

Bogate w mangan i miedź, najsilniejsze antyoksydanty wśród orzechów. Pochodzą z USA, upiecz tartę z orzechami pekan. Ekologiczne.

Więcej szczegółów

Duża ilość

19,50 zł brutto

OPIS

Orzechy pekanowe

to jeden z najszlachetniejszych gatunków orzechów. Z orzechów znanych w Polsce najbardziej przypominają orzechy włoskie. Orzechy pekan to smaczna przekąska albo dodatek do deserów. Mają maślany posmak, a wypiekom nadają korzenny smak.

 

Orzechy pekanowe pochodzą z drzewa o nazwie orzesznik jadalny. Rośnie ono w Ameryce Północnej, dlatego też orzechy pecan są mało znane w Polsce, a bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych. Orzechy pekanowe znali i jedli Indianie, a dziś stanowią składnik tradycyjnych amerykańskich deserów. Należy do nich pecan pie, czyli tarta, na której wierzchu ułożone są orzechy pekan zalane syropem.

 

Czemu warto jeść orzechy pekanowe?

  • Orzechy pekan Bio Planet zawierają dużo różnych minerałów i witamin. Pekany są między innymi wspaniałym źródłem manganu i miedzi.
  • Podobnie jak inne orzechy, pekany mają dużą wartość energetyczną, więc można je jeść, kiedy potrzebujemy szybkiego zastrzyku energii, np. w okresie wzmożonego wysiłku intelektualnego.

 

Jak stosować orzechy pekanowe?

  • Orzechy pekan Bio Planet nadają się jako samodzielna przekąska.
  • Orzechy pecan są też składnikiem amerykańskiego ciasta pecan pie (tarta z orzechami pekan). Ciasto pekanowe sięga XIX wieku i przyrządza się je w różne święta. Jest to okrągłe, kruche ciasto, na które kładziemy orzechy pekanowe zalane specjalnym kremem bądź syropem.
  • Pekany nadają się też do wszelkich innych deserów. Najlepiej orzechy pekanowe sprawdzają się jako dekoracja na wierzchu ciasta, lodów czy innego deseru.

 

Orzechy pekanowe – masa netto: 100 g

 

Skład: ekologiczne orzechy pekan 100%

 

Certyfikaty: PL-EKO-07 (ekologiczne orzechy pekanowe)

 

Informacje dla alergików: orzechy pekanowe mogą zawierać alergeny: gluten, orzeszki ziemne i inne orzechy, sezam, soję oraz mleko (łącznie z laktozą), ponieważ są konfekcjonowane w zakładzie, w którym paczkowane są surowce zawierające te alergeny.

 

Kraj pochodzenia: USA

 

Wartość odżywcza orzechów pecan w 100 g:

Wartość energetyczna: 721 kcal (2970 kJ)

Białko: 9,2 g

Węglowodany: 4,3 g

Tłuszcz: 72,0 g

 

Nasz sklep internetowy oferuje odbiór osobisty towaru. Dostępne lokalizacje: Łomianki.

30 innych produktów w tej samej kategorii: