Sklep ekologiczny Ekolubek, poznaj nas.

Zanim założyliśmy sklep Ekolubek.pl, sami przez wiele lat kupowaliśmy zdrową żywność w innych sklepach, jednak zawsze był to problem, ponieważ interesujące nas produkty były trudno dostępne. Dlatego postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i założyć sklep, który ułatwi wszystkim dostęp do zdrowej żywności – żywności ekologicznej, bez konserwantów, bez cukru, bezglutenowej i wegetariańskiej.

Znajdziesz u nas certyfikowane produkty ekologiczne – masz pewność, że kupujesz to, co najlepsze

Dlaczego produkty ekologiczne są droższe od zwykłych? Powodów jest wiele, często wynika to z użycia droższych składników albo bardziej kosztownych sposobów produkcji. Jednak czasem widzimy, że zdrowe produkty różnią się od niezdrowych tym, że czegoś w nich nie ma: konserwantów, soli, cukru, glutaminianu sodu – a mimo to są droższe. W tym wypadku powodem jest mała liczba kupujących. Zwykły producent, np. popularnych batoników, ma tylu klientów, że nawet jeśli na każdym produkcie zarobi niewielką kwotę, to w sumie osiągnie duży zysk. Jednak my oferujemy produkty rzadkie, kupowane tylko przez ludzi świadomych, a tych jest na tyle mało, że producent musi na każdym produkcie zarobić więcej, aby utrzymać swoją wytwórnię. Dlatego kupujcie zdrową żywność i namawiajcie do tego znajomych - im więcej będzie chętnych na zdrową żywność, tym ona stanie się tańsza i łatwiej dostępna, a w ten sposób jeszcze więcej osób się nią zainteresuje.

Z ekologią na co dzień – wybieraj produkty powstające w zgodzie z naturą

 

Sklep ekolubek zachęca do ekologicznego zachowania na co dzień. Wiele rzeczy staramy się zrobić sami. Przetwory własnej roboty zapełniają półki naszej spiżarni. Podzielimy się z wami zdjęciami z naszych działań na Facebooku, bądźcie z nami – śledźcie nasz profil

  •           Zbieramy i suszymy zioła i kwiaty, zarówno te dzikie jak i z własnej grządki czy donicy (melisa, mięta, bazylia, oregano, kwiat lipy, rumianek). Suszymy też owoce i warzywa (jabłka, gruszki, śliwki, winogrona, pomidory).
  •           Robimy przetwory bez chemii i konserwantów. Używamy owoców i warzyw najchętniej od rodziny lub gospodarstw gdzie wiemy, że nie było żadnych oprysków ani nie dodatkowego zasilania w postaci nawozów. Te owoce i warzywa może nie są tak piękne jak ze sklepu ale za to mamy pewność, że są zdrowe.
  •           Powidła dżemy i konfitury, truskawki, śliwki, wiśnie, brzoskwinie, aronia i gruszki. Często unikamy używania cukru a jeśli już cukier to nie biały a przynajmniej trzcinowy. Do wielu rzeczy można użyć fruktozy, ksylitolu lub miodu. Nie używamy tzw żelfixów, które zawierają np. sorbinian potasu albo odparowujemy wodę czyli powidła albo jeśli używamy pektyny i mamy konfiturę lub dżem.
  •           Robimy swoje soki (najwięcej z pomidorów), oraz syropy owocowe z malin, porzeczek, wiśni. Na szczęście mamy swoje wiśnie i porzeczki więc syropy na jedną zimę spokojnie mamy. Do tego jeszcze mnóstwo kompotów (z truskawek, mirabelek, renklody) nie kupujemy ani nie pijemy gotowych napoi i pseudo soków z koncentratu.
  •           Z owoców po syropach robimy wina. Wino robimy również z naszych winogron.
  •           Z warzyw oczywiście mamy ogórki kiszone, kiszone buraki (ze względu na wspaniały sok) i kapustę kiszoną szczególnie w okresie jesienno zimowym. Robię też trochę sałatek warzywnych w lekkim occie oraz ogórki, papryki i dynie w occie.
  •           Zbieramy i przetwarzamy grzyby, najczęściej je suszymy lub marynujemy.
  •           Robimy oleje smakowe na bazie oliwy z oliwek z wykorzystaniem swoich ziół. Oliwa bazyliowa, oliwa z oregano , oliwa rozmarynowa lub z dodatkiem ostrych papryczek.

My osobiście staramy się nie tylko używać ekologiczną żywność ale także ją robić i żyć w zgodzie z naturą. To ważne żeby myśleć szerzej o naszej ziemi, z której żyjemy. Zachęcamy was do ekologicznego stylu życia

Pracujemy dla Was, tworzymy i dostarczamy najlepsze produkty ekologiczne

 

Sklep Ekolubek jest dla Was. Wiemy, że nie wszyscy możecie sobie zrobić ekologiczną żywność, trzeba na to dużo czasu a wiadomo, że o to teraz niełatwo… Dokładamy wszelkich starań, aby oferować wam produkty zdrowe, certyfikowane i poszukiwane, a trudno dostępne. Jeśli więc nie znaleźliście w sklepie tego, co was interesuje, piszcie do nas, a my spróbujemy to zdobyć.