Ksylitol 500g (Pięć Przemian) Zobacz większe

Ksylitol (cukier brzozowy fiński) 500g (Pięć Przemian)

23v-131

Nowy produkt

Naturalny zamiennik cukru z drewna brzozy. Dobry dla cukrzyków i osób na diecie. Wygląda i smakuje jak cukier, ale jest pod każdym względem lepszy.

Więcej szczegółów

Duża ilość

26,50 zł brutto

OPIS

Ksylitol, znany też jako cukier brzozowy, to naturalny zamiennik cukru, wytwarzany z drewna brzozy. Ksylitol wygląda i smakuje jak zwykły cukier, ale w przeciwieństwie do niego ma niski indeks glikemiczny, mniej kalorii i tworzy w organizmie odczyn zasadowy. Nasz sklep internetowy oferuje ksylitol z Finlandii, czyli z kraju znanego z produkcji ksylitolu najwyższej jakości.

 

Czemu warto używać ksylitolu?

  • Ksylitol fiński jest doskonałym zamiennikiem cukru dla cukrzyków. W porównaniu ze zwykłym cukrem ksylitol z Finlandii ma 9 razy niższy indeks glikemiczny – oznacza to, że po spożyciu poziom glukozy we krwi wzrasta i opada powoli, a nie gwałtownie.
  • Cukier brzozowy fiński pomaga w odchudzaniu. Po pierwsze ze względu na indeks glikemiczny, o którym mowa w punkcie wyżej, a po drugie dlatego, że jest tak samo słodki jak sacharoza, ale ma mniej kalorii.
  • Ksylitolu warto używać przy nadkwasocie. W przeciwieństwie do zwykłego cukru, ksylitol z Finlandii nie tworzy w organizmie odczynu kwasowego.

 

Masa: 500 g

 

Przeciwwskazania: ponieważ cukier brzozowy fiński ma delikatne właściwości przeczyszczające, niewskazane jest podawanie go dzieciom do 3. roku życia.

 

Kraj pochodzenia: FinlandiaNasz sklep dla cukrzyków oferuje odbiór osobisty towaru. Dostępne lokalizacje: Łomianki. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić ksylitol fiński, tylko u nas atrakcyjna cena i wysyłka do całego kraju.30 innych produktów w tej samej kategorii: