Fruktoza krystaliczna 1kg (Smakosz) Zobacz większe

Fruktoza krystaliczna 1kg (Smakosz)

8v-275

Nowy produkt

Fruktoza, czyli cukier owocowy – bo występujący w owocach. Zamiennik cukru dla cukrzyków i osób na diecie.

Więcej szczegółów

Duża ilość

13,40 zł brutto

OPIS

Fruktoza krystaliczna

Czym jest fruktoza, znana też jako cukier owocowy? Fruktoza to słodka substancja występująca w dużej ilości w owocach i miodzie. Cukier owocowy ma postać białych kryształków, czyli wygląda mniej więcej jak zwykły cukier. Jednak fruktoza w przeciwieństwie do cukru ma niższy indeks glikemiczny, co sprawia, że może być stosowana jako zamiennik cukru dla cukrzyków, rzecz jasna w rozsądnej ilości. Gdzie kupić fruktozę? Oczywiście u nas! Nasz sklep internetowy poleca też inny substytut cukru: ksylitol.

 

Fruktoza Smakosz – właściwości:

 • Właściwość fruktozy, która ma największe znaczenie dla cukrzyków, i przekłada się na jej zastosowanie, to niski indeks glikemiczny. Długo można by opowiadać, czym dokładnie jest indeks glikemiczny, ale najważniejsza informacja jest taka: produkty z wysokim indeksem glikemicznym sprawiają, że poziom cukru we krwi gwałtownie wzrasta, a potem szybko opada. Fruktoza, jako produkt z niskim indeksem glikemicznym (ok. 20 GI), nie powoduje gwałtownego wzrostu poziomu cukru i pozostawia uczucie sytości na dłużej. Wiążą się z tym dwie ważne sprawy. Po pierwsze, diabetycy, czyli cukrzycy, muszą unikać gwałtownego wzrostu poziomu cukru. Po drugie, każdy, nie tylko przy cukrzycy, powinien jeść takie produkty, które pozostawiają sytość na długo, ponieważ jest to jeden ze sposobów walki z nadwagą. Bardzo często cena spożywania sacharozy jest taka, że po godzinie znów chcemy jeść i w ten sposób ryzykujemy nadwagę.
 • Jeśli chodzi o kalorie, fruktoza nie różni się od glukozy. 1 gram fruktozy zawiera 4 kalorie. Oznacza to, że fruktoza sama w sobie nie jest dietetyczna, jednak tak jak już wspomnieliśmy, w związku z niskim indeksem glikemicznym cukier owocowy może pomóc w odchudzaniu w ten sposób, że dłużej pozostawia uczucie sytości.
 • Należy jednak pamiętać, że fruktoza krystaliczna, czyli cukier owocowy, to produkt przeznaczony dla cukrzyków. I nawet przy cukrzycy nie należy jej nadużywać.

 

Jak stosować cukier owocowy Smakosz?

 • Przede wszystkim nasz sklep internetowy radzi stosować cukier owocowy z umiarem. Głównym powodem stosowania powinna być cukrzyca, a nie dieta odchudzająca.
 • Fruktoza krystaliczna może być stosowana zamiast cukru niemal wszędzie. Można nią m.in. słodzić herbatę i kawę.
 • Fruktoza krystaliczna nadaje się też do najróżniejszych deserów i wypieków, np. do szarlotki.
 • Bardzo często fruktoza wykorzystywana jest do wyrobu dżemów i konfitur. Zanim jednak zaczniesz sprawdzać, gdzie kupić dżem z fruktozą, śpieszymy z informacją, że nasz sklep internetowy ma w ofercie liczne dżemy słodzone fruktozą, a ich cena jest często naprawdę niska. Dżem słodzony cukrem owocowym ma oczywiście niższy indeks glikemiczny niż zwykły.
 • Fruktoza może też posłużyć do wyrobu czekolady. Czekolada słodzona fruktozą jest prosta w wykonaniu, potrzebujesz tylko paru innych składników, zwł. kakao.

 

Fruktoza - masa netto: 1 kg

 

Skład: fruktoza krystaliczna 100%

 

Kraj pochodzenia: Turcja

 

Nasz sklep dla cukrzyków oferuje odbiór osobisty towaru. Dostępne lokalizacje: Łomianki. Nie zastanawiaj się już, gdzie kupić fruktozę, tylko u nas niska cena.

 

Dla głodnych wiedzy:

 • Słowo fruktoza pochodzi od łac. fructus – owoc. Łatwo skojarzyć z angielskim słowem fruit. Nazwa fruktozy pochodzi oczywiście stąd, że fruktoza występuje w dużych ilościach w owocach, dlatego też znana jest również jako cukier owocowy.
 • Istnieje jeszcze dawna nazwa tej substancji – lewuloza. Choć w Polsce fruktoza pod nazwą tą już właściwie nie występuje, to pokrewne jej określenia można znaleźć w innych językach.
 • Fruktoza ma wzór sumaryczny C6H12O6, czyli taki sam jak glukoza. Czemu glukoza i fruktoza mają ten sam wzór sumaryczny, a są różnymi substancjami? Ponieważ różni się ich wzór strukturalny, czyli innymi słowy fruktoza i glukoza mają te same składniki, ale inaczej ze sobą połączone.

30 innych produktów w tej samej kategorii: