Erytrytol (erytrol) 500/1000g (Pięć Przemian)

Nowy produkt

Erytrytol to zamiennik cukru dla cukrzyków i osób na diecie, z tej samej grupy co ksylitol, praktycznie bezkaloryczny.

Więcej szczegółów

Duża ilość

13,90 zł brutto

  • 500ml
  • 1000g

OPIS

Erytrol, erytrytol

to zamiennik cukru podobny do ksylitolu, ale jeszcze mniej kaloryczny. Znany jest pod kilkoma nazwami: erytrol, erytrytol i erytryt. Nadaje się dla cukrzyków i osób na diecie odchudzającej, ponieważ jest słodki, ale praktycznie nie zawiera kalorii i ma niski indeks glikemiczny. Erytrytol występuje w naturze w niektórych owocach, wodorostach i produktach poddanych fermentacji, np. w gruszkach, arbuzie, sosie sojowym. W przemyśle erytryt często otrzymuje się poprzez fermentację naturalnych cukrów. Erytrol nie jest tak słodki jak zwykły cukier, jego słodkość ocenia się na 75% słodkości cukru.

 

Czemu warto stosować erytrytol Pięć Przemian?

  • Erytrol jest praktycznie bezkaloryczny, według producenta zawiera 0 kalorii. Erytrytol jest jeszcze mniej kaloryczny niż ksylitol. Z tego względu znakomicie może się przydać na diecie odchudzającej. Warto jednak pamiętać, że najlepiej jest maksymalnie ograniczyć spożywanie wszelkich cukrów, a dopiero tę niewielką ilość, z której nie jesteśmy w stanie zrezygnować, zastąpić słodzikiem takim jak erytryt.
  • Erytrol nie tylko zawiera mało kalorii, ale też posiada niższy indeks glikemiczny - zerowy, co sprawia, że jest produktem doskonałym dla cukrzyków. Dla przypomnienia: produkty o wysokim indeksie powodują gwałtowny wzrost poziomu cukru we krwi, czego należy unikać przy cukrzycy.
  • W przeciwieństwie do cukru i podobnie jak ksylitol, erytrytol nie psuje zębów. Warto wyjaśnić, co sprawia, że erytrol ma tę pozytywną właściwośće. Otóż bakterie powodujące próchnicę żywią się przyjmowanym przez nas cukrem. Dzięki energii z cukru bakterie licznie się rozmnażają i wytwarzają kwasy, które uszkadzają nasze zęby. Jednak erytrytol nie dostarcza bakteriom potrzebnej im energii, podobnie jak nie jest źródłem kalorii dla człowieka.

 

Przeciwwskazania: erytrol nie powinien być spożywany w ilości większej niż 25 g na dzień. W większej ilości erytryt może m.in. mieć działanie przeczyszczające.

 

Jak można stosować erytrytol? Tak samo, jak zwykły biały cukier – do herbaty i deserów.

 

Erytrytol – masa netto: 500/1000g

 

Skład: 100% erytrol

 

Informacje dla alergików: erytrytol może zawierać alergeny: migdały (konfekcjonowane w zakładzie).

 

Kraj pochodzenia: Chiny

 

Dla głodnych wiedzy: erytrol (znany też jako erytrytol) został dopuszczony jako dodatek do żywności przez Unię Europejską na mocy dyrektywy 2006/52/WE z dnia 5 lipca 2006 r.

 

Nasz sklep dietetyczny oferuje odbiór osobisty produktu. Dostępne lokalizacje: Łomianki.

30 innych produktów w tej samej kategorii: