Erytrytol (erytrol) 500g (Pięć Przemian) Zobacz większe

Erytrytol (erytrol) 500g (Pięć Przemian)

23v-818

Nowy produkt

Erytrytol to zamiennik cukru dla cukrzyków i osób na diecie, z tej samej grupy co ksylitol, praktycznie bezkaloryczny.

Więcej szczegółów

Duża ilość

14,90 zł brutto

OPIS

Erytrol to zamiennik cukru podobny do ksylitolu, ale jeszcze mniej kaloryczny. Znany jest pod kilkoma nazwami: erytrol, erytrytol i erytryt. Nadaje się dla cukrzyków i osób na diecie odchudzającej, ponieważ jest słodki, ale praktycznie nie zawiera kalorii i ma niski indeks glikemiczny. Erytrytol występuje w naturze w niektórych owocach, wodorostach i produktach poddanych fermentacji, np. w gruszkach, arbuzie, sosie sojowym. W przemyśle erytryt często otrzymuje się poprzez fermentację naturalnych cukrów. Erytrol nie jest tak słodki jak zwykły cukier, jego słodkość ocenia się na 75% słodkości cukru.

 

Czemu warto stosować erytrytol Pięć Przemian?

  • Erytrol jest praktycznie bezkaloryczny, według producenta zawiera 0 kalorii. Erytrytol jest jeszcze mniej kaloryczny niż ksylitol. Z tego względu znakomicie może się przydać na diecie odchudzającej. Warto jednak pamiętać, że najlepiej jest maksymalnie ograniczyć spożywanie wszelkich cukrów, a dopiero tę niewielką ilość, z której nie jesteśmy w stanie zrezygnować, zastąpić słodzikiem takim jak erytryt.
  • Erytrol nie tylko zawiera mało kalorii, ale też posiada niższy indeks glikemiczny - zerowy, co sprawia, że jest produktem doskonałym dla cukrzyków. Dla przypomnienia: produkty o wysokim indeksie powodują gwałtowny wzrost poziomu cukru we krwi, czego należy unikać przy cukrzycy.
  • W przeciwieństwie do cukru i podobnie jak ksylitol, erytrytol nie psuje zębów. Warto wyjaśnić, co sprawia, że erytrol ma tę pozytywną właściwośće. Otóż bakterie powodujące próchnicę żywią się przyjmowanym przez nas cukrem. Dzięki energii z cukru bakterie licznie się rozmnażają i wytwarzają kwasy, które uszkadzają nasze zęby. Jednak erytrytol nie dostarcza bakteriom potrzebnej im energii, podobnie jak nie jest źródłem kalorii dla człowieka.

 

Przeciwwskazania: erytrol nie powinien być spożywany w ilości większej niż 25 g na dzień. W większej ilości erytryt może m.in. mieć działanie przeczyszczające.

 

Jak można stosować erytrytol? Tak samo, jak zwykły biały cukier – do herbaty i deserów.

 

Erytrytol – masa netto: 500 g

 

Skład: 100% erytrol

 

Informacje dla alergików: erytrytol może zawierać alergeny: migdały (konfekcjonowane w zakładzie).

 

Kraj pochodzenia: Chiny

 

Dla głodnych wiedzy: erytrol (znany też jako erytrytol) został dopuszczony jako dodatek do żywności przez Unię Europejską na mocy dyrektywy 2006/52/WE z dnia 5 lipca 2006 r.

 

Nasz sklep dietetyczny oferuje odbiór osobisty produktu. Dostępne lokalizacje: Łomianki.30 innych produktów w tej samej kategorii: