Syrop z pędów sosny - syrop sosnowy 200g (Fungopol) Zobacz większe

Syrop z pędów sosny - syrop sosnowy 150ml (Fungopol)

8v-465

Nowy produkt

Syrop z sosny ma żywiczny, „leśny” smak. Pij dla smaku albo na kaszel, zrób oryginalny, leśny deser.

Więcej szczegółów

8,80 zł brutto

OPIS

Cechy produktu:

Na wiosnę sosna wypuszcza pączki, które przekształcają się w zielone pędy. Pędy sosny mają wiele cennych właściwości, jednak w surowej postaci nie są dostępne zimą, dlatego też aby cieszyć się nimi przez cały rok, wytwarza się syrop z pędów sosny. Syrop sosnowy to tradycyjny polski przetwór o żywicznym, „leśnym” smaku. Przypomina syrop na kaszel. Można go pić dla zdrowia lub dla smaku. Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić inne syropy, np. syrop z czarnego bzu, nie szukaj dłużej, nasz sklep internetowy ma duży wybór (niska cena!).

 

Pędy sosny syrop - masa netto: 150 ml 

 

Skład:

pędy sosny 50%, cukier 50%

 

Syrop z sosny wyprodukowano w Polsce

 

Czemu warto stosować syrop z pędów sosny Fungopol?

  • Syrop sosnowy można pić ze względu na jego właściwości. W ludowych przekazach olejki i syropy z pędów sosny opisywane były jako środki antyseptyczne, wykrztuśne, działające bakteriobójczo i rozkurczowo, stosowano je z powodzeniem w przypadku nieżytów górnych dróg oddechowych. Syrop z sosny podawano w celu złagodzenia kaszlu.
  • Syrop z pędów sosny ma ciekawy, „leśny” smak, dzięki któremu zalany wrzątkiem stanowi wspaniały napój na zimne wieczory.

 

Jak stosować syrop sosnowy Fungopol?

  • Syrop z pędów sosny można dodawać do herbaty – jednocześnie osłodzi ją i wzbogaci o ciekawy smak i aromat.
  • Syrop sosnowy Fungopol można też po prostu zalać wrzątkiem i pić w chłodne, zimowe wieczory.
  • Nasz sklep internetowy poleca syrop z pędów sosny jako dodatek do deserów takich jak naleśniki. Dzięki „leśnemu” akcentowi syropu banalny przepis może się zmienić w oryginalny przysmak.
  • Syrop z pączków sosny może też stanowić zaprawkę do wyrobu leśnych nalewek. Nalewka na szpilkach: 200 ml syrop z pędów sosny na 500 ml alkoholu z łyżeczką klarownego miodu i dodatkiem kilku kropel cytryny.

 

Dla głodnych wiedzy

Wiesz już, co to pędy sosny i pączki sosny, gdzie kupić syrop z pędów sosny i jaka jest jego cena, może zainteresują cię jeszcze następujące ciekawostki:

  • Znana nam sosna zwyczajna znana jest po angielsku jako Scots pine, czyli sosna szkocka.
  • Sosna zwyczajna to zdecydowanie najpowszechniejsze drzewo w Polsce.
  • Syrop z pędów sosny to po angielsku pine shoot sirup, po francusku sirop de pousses de sapin.
  • Orzechy piniowe, znane z kuchni śródziemnomorskich, m.in. jako składnik pesto, to nasiona z szyszek sosny – jednak nie sosny pospolitej, typowej dla polskich lasów.

30 innych produktów w tej samej kategorii: