Syrop z kwiatów czarnego bzu 200g (Fungopol) Zobacz większe

Syrop z kwiatów czarnego bzu 150ml (Fungopol)

8v-599

Nowy produkt

Tradycyjny polski napój z kwiatu czarnego bzu. Zimą pij na gorąco jako środek napotny i przeciwgorączkowy, latem pij na zimno dla orzeźwienia.

Więcej szczegółów

8,90 zł brutto

OPIS

Syrop z kwiatów bzu czarnego

Syrop z kwiatów czarnego bzu to tradycyjny polski przetwór, znany pod wieloma nazwami, jak chociażby napój z hyćki / hyczki czy po prostu hyczka. Ma charakterystyczny aromat kwiatów czarnego bzu. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić syrop z kwiatów czarnego bzu lub inne przetwory z czarnego bzu, jak chociażby zwykły syrop z czarnego bzu (z owoców) czy suszone owoce czarnego bzu, nasz sklep internetowy oferuje szeroki wybór, zajrzyj do kategorii Zdrowa żywność wg składnika | Czarny bez.

 

Masa netto: 150 ml

 

Skład:

kwiat bzu czarnego 53%, cukier 20%, woda 20%, cytryna 5%, kwas cytrynowy 2%.

 

Dlaczego warto stosować syrop z kwiatów czarnego bzu Fungopol?

 • Napój z hyczki można pić na przeziębienie lub w okresie osłabienia ze względu na działanie napotne i przeciwgorączkowe kwiatów czarnego bzu.
 • Kwiaty czarnego bzu, a zatem także syrop hyczka / hyćka, mają również działanie moczopędne i wzmacniają ścianki naczyń włosowatych.
 • Syrop z kwiatu czarnego bzu, znany jako napój z hyćki, można też pić po prostu dla smaku lub orzeźwienia, zwłaszcza latem.

 

Jak stosować syrop z kwiatu czarnego bzu Fungopol?

 • Syrop z hyczki należy rozcieńczyć wodą lub innym płynem do smaku.
 • Zimą nasz sklep internetowy poleca syrop z kwiatów czarnego bzu zalany wrzątkiem jako napój rozgrzewający. Hyćka dobrze smakuje w połączeniu z herbatą.
 • Latem syrop z kwiatów czarnego bzu możemy rozcieńczyć zimną wodą, dodać kostek lodu i pić jako napój orzeźwiający. Dawniej syrop z kwiatów czarnego bzu znany był jako „napój żniwiarzy”, ponieważ pracujący na polu rolnicy pili go dla ochłody w czasie wyczerpującej pracy.

 

Nasz sklep internetowy oferuje odbiór osobisty towaru w następujących miejscowościach: Łomianki. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić syrop z kwiatów czarnego bzu, tylko u nas niska cena i wysyłka do całego kraju.

 

Dla głodnych wiedzy

Wiesz już, co to hyczka, gdzie kupić syrop z kwiatów czarnego bzu i jak go stosować, może zainteresują cię jeszcze poniższe ciekawostki:

 • Syrop z kwiatu czarnego bzu to nie jedyne kulinarne zastosowanie tych kwiatów. Tradycyjnie przygotowuje się w Polsce placki z kwiatów czarnego bzu.
 • Po angielsku syrop z kwiatów czarnego bzu to elderflower syrup, po niemiecku – Holunderblütensirup, po francusku - le sirop de fleurs de sureau.
 • Wielkopolskie słowo hyczka / hyćka pochodzi od dialektalnego niemieckiego słowa Hitscheln oznaczającego czarny bez.
 • Kwiaty czarnego bzu wbrew nazwie nie są czarne, tylko białe. Nazwa krzewu pochodzi od czarnych owoców.
 • Syrop z kwiatów dzikiego bzu Fungopol to tylko jeden z wielu przetworów z czarnego bzu, jakie oferuje nasz sklep internetowy. W naszej ofercie jest między innymi zwykły syrop z czarnego bzu (z owoców), suszone owoce dzikiego bzu i konfitura truskawkowa słodzona ksylitolem z kwiatem bzu.
 • Istnieje wiele nazw tego produktu, np. syrop z kwiatów bzu czarnego, syrop z kwiatów dzikiego bzu, syrop z hyczki, syrop z hyćki, hyczka, hyćka, napój z hyczki czy napój żniwiarzy.

30 innych produktów w tej samej kategorii: