Agaranta (wegański środek żelujący) bezgl. BIO 3x6g (Biovegan) Zobacz większe

Agaranta (wegański środek żelujący) bezgl. BIO 3x6g (Biovegan)

5v-774

Nowy produkt

Środek żelujący na bazie agaru (suszonego glonu), ekologiczny, bezglutenowy, wegański. Zrób wegańskie warzywa w galarecie.

Więcej szczegółów

2 szt.

7,42 zł brutto

OPIS

Agaranta (wegański środek żelujący) bezgl. BIO 3x6g (Biovegan)

Uwaga! przepis na galaretę na opakowaniu jest błędnie przetłumaczony. Poprawne proporcje są takie: 6 g agaranty na 500 ml wody.

 Agaranta to środek żelujący, wegański zamiennik żelatyny na bazie agaru (suszonego glonu). Agaranta jest ekologiczna, bezglutenowa i wegańska. Można z nią przyrządzić takie potrawy jak np. warzywa w galarecie. Według informacji, którą uzyskaliśmy od producenta, galaretka na agarancie lepiej imituje galaretkę na żelatynie, a galaretka na czystym agarze jest trwalsza. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić agarantę ekologiczną lub inne produkty bio, bez glutenu i wegańskie, nasz sklep internetowy posiada bogatą ofertę tego typu żywności.

 

Masa netto: 3 x 6 g

 

Skład: agar agar* - substancja żelująca, maranta w proszku*, winiany potasu - regulator kwasowości. * - certyfikowany składnik ekologiczny.

 

Certyfikaty: DE-ÖKO-006, PL-EKO-07 (ekologiczny środek żelujący)

 

Informacje dla alergików: agaranta jest bezglutenowa i wegańska, może zawierać drożdże, gorczycę, sezam, soję.

 

Dlaczego warto stosować wegański środek żelujący agaranta?

  • Agaranta firmy Biovegan jest całkowicie wegańska, czyli bez składników pochodzenia zwierzęcego. Jej główny składnik: agar agar - to sproszkowany glon, a maranta to roślina tropikalna (z jej bulw wytwarza się skrobię zwaną po angielsku arrowroot). Jest więc wegańską alternatywą dla żelatyny, którą wytwarza się ze zwierząt.
  • Agaranta to środek żelujący bezglutenowy, w przeciwieństwie do niektórych podobnych produktów do rynku.
  • Bezglutenowa agaranta jest ekologiczna, czyli jej składniki pochodzą z certyfikowanych upraw.
  • Agar-agar ma tę właściwość, że galaretka na jego bazie wytrzymuje wyższe temperatury niż galaretka na bazie żelatyny.
  • Według informacji, którą uzyskaliśmy od producenta, galaretka na agarancie lepiej imituje galaretkę na żelatynie, a galaretka na czystym agarze jest trwalsza.

 

Jak stosować produkt ekologiczna agaranta Biovegan?

  • Agarantę należy wymieszać z zimną wodą, po czym powstałą mieszankę należy doprowadzić do wrzenia i gotować przez 1-2 minuty, po czym w miarę potrzeby ostudzić.
  • Agaranta może zastąpić żelatynę w różnego rodzaju przepisach. Na jej bazie można zrobić na przykład warzywa w galarecie.

 

Nasz sklep internetowy oferuje odbiór osobisty produktu. Dostępne lokalizacje: Łomianki. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić agarantę bez glutenu, tylko u nas atrakcyjna cena i wysyłka do całego kraju.

30 innych produktów w tej samej kategorii: