Inulina z cykorii w proszku 300g (Gaja) Zobacz większe

Inulina z cykorii w proszku 300g (Gaja)

8v-718

Nowy produkt

Rozpuszczalny błonnik, mało kalorii, niski indeks GI, naturalny probiotyk, zagęstnik do potraw. Lekko słodka, ale nie zastąpi cukru.

Więcej szczegółów

Duża ilość

19,50 zł brutto

OPIS

Cechy produktu:

Inulina to rozpuszczalny błonnik pokarmowy, nie trawiony przez ludzkie enzymy, niskokaloryczny, o niskim indeksie glikemicznym. Inulina z cykorii marki Gaja to naturalny probiotyk, czyli wspiera pożyteczne bakterie, pomaga utrzymać przyjazną florę jelitową. Wspomaga przyswajanie wapnia. Może być stosowana jako zagęstnik do potraw albo jako stabilizator emulsji, np. do majonezu. Jest lekko słodka, ale nie wystarczająco, by mogła stanowić zamiennik cukru. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić inulinę z cykorii lub inny błonnik pokarmowy, nasz sklep internetowy ma bogatą ofertę tego typu produktów.

 

Masa netto: 300 g

 

Skład:

inulina z korzenia cykorii

 

Informacje dla diabetyków:

indeks glikemiczny 8

 

Produkt wegański

 

Dlaczego warto stosować produkt inulina z cykorii w proszku Gaja?

  • Jako rozpuszczalny błonnik pokarmowy inulina z cykorii w proszku pomaga dbać o linię, ponieważ ma niską kaloryczność, a pęczniejąc może dać wrażenie sytości.
  • Inulina z cykorii w proszku Gaja jest probiotykiem, czyli stymuluje wzrost pożytecznych baterii, pomaga w utrzymaniu przyjaznej flory jelitowej.
  • Spożywanie ok. 20 g inuliny z korzenia cykorii dziennie wspiera przyswajanie wapnia i sprzyja regulacji metabolizmu tłuszczów i cholesterolu.
  • Inulina z cykorii sproszkowana firmy Gaja ma niską wartość energetyczną, niski indeks glikemicny (GI: 8) i nie zawiera dodatku cukru. Z tego względu nadaje się dla diabetyków.
  • Inulina z cykorii w proszku ma lekko słodki smak. Nie jest wystarczająco słodka, by mogła stanowić rzeczywisty zamiennik cukru, ale może pozwolić na nieznacze ograniczenie spożycia cukrów.
  • Inulina firmy Gaja to produkt bez GMO

 

Jak stosować produkt inulina w proszku z cykorii Gaja?

  • 20 g inuliny zapewnia połowę zalecanego dziennego spożycia błonnika pokarmowego.
  • Inulina z cykorii w proszku może być stosowana jako zagęstnik zamiast skrobi czy żelatyny. Np. można nią zagęszczać zupy i sosy.
  • Inulina z cykorii marki Gaja może stanowić również stabilizator emulsji, np. do majonezu.
  • Nasz sklep internetowy zaznacza, że inulina nie zastąpi zróżnicowanej diety i zdrowego stylu życia.

 

Nasz sklep internetowy oferuje odbiór osobisty produktu. Dostępne lokalizacje: Łomianki. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić inulinę z cykorii Gaja, tylko u nas atrakcyjna cena i wysyłka do całego kraju.27 innych produktów w tej samej kategorii: