Ryż dziki BIO 250g (Bio Planet) Zobacz większe

Ryż dziki BIO 250g (Bio Planet)

5v-627

Nowy produkt

Ryż dziki to pożywienie Indian, bez związku ze zwykłym ryżem. Orzechowy smak, wspaniały dodatek do zwykłego ryżu. Pełnoziarnisty, ekologiczny.

Więcej szczegółów

Duża ilość

20,50 zł brutto

OPIS

Ryż dziki BIO 250g (Bio Planet)

Ryż dziki ma intensywny, orzechowy smak. Jest pełnoziarnisty i odznacza się bardzo dużą zawartością białka.

 

Ryż dziki nie jest przodkiem ryżu siewnego, czyli zwykłego ryżu, to zupełnie inna roślina. Jego właściwa nazwa to zizania błotna, ale znany jest też jako owies wodny. Ziarna dzikiego ryżu zbierane były pierwotnie przez Indian z Ameryki Północnej i Chińczyków z szuwarów rosnących nad płytkimi jeziorami i na bagnach. W tym celu Indianie podpływali do zarośli czółnami, uginali łodygi i młócili kłosy bijakami. Ryż dziki jest też pożywieniem kaczek i innych mieszkańców jezior. Obecnie dziki ryż jest uprawiany, zwł. w USA. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić ryż dziki ekologiczny lub inne produkty EKO, nasz sklep internetowy ma bogatą ofertę tego typu produktów.

 

Masa netto: 250 g

 

Skład: ryż dziki 100% z ekologicznych upraw.

 

Certyfikaty: PL-EKO-07 (ekologiczny ryż dziki)

 

Informacje dla alergików: organiczny ryż dziki może zawierać alergeny: gluten, orzeszki ziemne i inne orzechy, sezam, soję.

Ryż dziki – do czego można go użyć?

  • Ekologiczny ryż dziki można dodać do zwykłego ryżu, aby wzbogacić smak potrawy. Dodatkowo połączenie ryżu dzikiego ze zwykłym tworzy bardzo ciekawą, czarno-białą kompozycję. Należy jednak pamiętać, że dwa rodzaje ryżów mogą się gotować w różnym tempie.
  • Ryż dziki BIO poleca się jako dodatek do wykwintnych potraw.

 

Nasz sklep internetowy oferuje odbiór osobisty towaru. Dostępne lokalizacje: Łomianki. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić ryż dziki ekologiczny, tylko u nas niska cena i wysyłka do całego kraju.

30 innych produktów w tej samej kategorii: