Kawa żołędziówka EKO 200g (Dary Natury)

8v-21

Nowy produkt

Zamiennik kawy bez kofeiny znany w Polsce co najmniej od XIX wieku. Wspaniały aromat piernika. Ekologiczna.

Więcej szczegółów

Duża ilość

11,50 zł brutto

OPIS

Skład kawy żołędziowej: prażone żołędzie 98,5%, kardamon, imbir, cynamon, goździki (w różnych proporcjach).

Waga: 200 g netto

Zapach: pachnie jak piernik

W przeciwieństwie do zwykłej kawy, kawa żołędziówka nie zawiera kofeiny ani innych alkaloidów. Ma działanie wzmacniające, powoduje uczucie sytości, wzmacnia żołądek, śledzionę i wątrobę, ogólnie reguluje układ pokarmowy. Kawa z żołędzi jest napojem wzmacniającym i energetyzującym, który zalecamy pić zamiast zwykłej kawy czy napojów energetycznych. Ponieważ pita na czczo uwalnia od uczucia głodu, warto ją pić w ramach diety odchudzającej.

Wskazówki

 

Weź garnuszek, nasyp odpowiednią ilość kawy żołędziowej (1 łyżeczka żołędziówki na 1 szklankę wody), gotuj ok. 2-3 minuty. Odstaw na 5-10 minut, przelej do filiżanek. Jeśli chcesz, możesz dodać mleko lub śmietankę, albo posłodzić wedle uznania.

 

Należy przechowywać w suchym miejscu

 

Dla głodnych wiedzy

 

Kawa z nasion kawowca to w Polsce stosunkowo nowy produkt zapożyczony z Bliskiego Wschodu. Nie zawsze była tak powszechna jak dzisiaj, dawniej zamiast niej Polacy pili inne, zdrowsze napoje, takie jak kawa zbożowa czy właśnie kawa z żołędzi. Firma Dary Natury odtworzyła tradycyjne metody wyrobu kawy żołędziówki, dzięki czemu możemy skosztować tego napoju naszych przodków.

 

Niektórzy mogą się zastanawiać, jak to jest, że istnieje kawa żołędziowa, a nie ma innych produktów z żołędzi. Czy nadają się do jedzenia? Otóż dawniej żołędzie były powszechnie używane jako pasza, a w niektórych częściach świata jadali je także ludzie, tak jak my dzisiaj jadamy ziemniaki. Jednak aby je spożyć, należy je poddać odpowiedniemu przetworzeniu, ponieważ zawierają dużo gorzkiej taniny. Od razu zaznaczymy, że kawa z żołędzi Darów Natury nie jest gorzka, a przynajmniej nie bardziej od zwykłej kawy.

 

Jako formę dostawy możesz wybrać odbiór osobisty. Dostępne lokalizacje: Łomianki.

13 innych produktów w tej samej kategorii: