Kawa żołędziówka EKO 100g (Dary Natury)

8v-49

Nowy produkt

Zamiennik kawy bez kofeiny znany w Polsce co najmniej od XIX wieku. Wspaniały aromat piernika. Ekologiczna.

Więcej szczegółów

2 szt.

7,60 zł brutto

OPIS

Co to jest kawa żołędziowa?

Żołędziówka składa się ze sproszkowanych prażonych żołędzi oraz aromatycznych przypraw. W odróżnieniu od zwyczajnej kawy, nie zawiera kofeiny.

 

Dlaczego warto pić kawę z żołędzi?

  • Kawa żołędziowa działa wzmacniająco na takie narządy jak żołądek, wątroba i śledziona.

  • Daje uczucie sytości i pozytywnie wpływa na układ pokarmowy. Ze względu na to, że ma działanie sycące, często piją ją osoby będące na diecie odchudzającej.

 

Kawa żołędziowa – jak ją przygotować?

  • Do garnuszka należy nasypać 1 łyżeczkę kawy żołędziowej i wlać 1 szklankę wody. Następnie gotować przez 2-3 minuty. Odstawić na 5-10 minut i przelać do filiżanki. Gotową żołędziówkę można doprawić śmietanką, mlekiem lub cukrem w zależności od upodobań.

 

Należy przechowywać w suchym miejscu

 

Masa netto: 100 g

 

Skład kawy żołędziówki: prażone żołędzie 98,5%, kardamon, imbir, cynamon, goździki (w różnych proporcjach).

 

Zapach: pachnie jak piernik

 

Dla głodnych wiedzy

 

Kawa z nasion kawowca jest w Polsce powszechna od dość niedawna. Dawniej w naszym kraju pijano częściej inne napoje, np. kawę zbożową czy żołędziową. Obecnie dzięki firmie Dary Natury mamy możliwość posmakowania tradycyjnego napoju z dawnych lat.

 

Wiele osób jest zaskoczonych tym, że żołędzie nadają się do spożywania przez ludzi. W niektórych miejscach na świecie żołędzie były wręcz powszechnym pożywieniem. Należy jednak pamiętać o tym, że przed spożyciem muszą zostać odpowiednio przetworzone, aby usunąć gorycz zawartej w nich taniny. Oczywiście kawa z żołędzi Darów Natury nie jest gorzka, a na pewno nie bardziej od zwykłej, czarnej kawy.

 

Lokalizacje, w których możliwy jest odbiór osobisty produktu: Łomianki.

13 innych produktów w tej samej kategorii: