Mąka z samopszy razowa BIO 400g (Niro) Zobacz większe

Mąka z samopszy razowa BIO 400g (Niro)

5v-822

Nowy produkt

Mąka z samopszy razowa BIO 400g (Niro). Oryginalny orzechowy smak wspaniała do ciast i panierek dodaje wyjątkowego smaku. Samopsza to stara odmiana pszenicy. Zawiera dużo więcej białka niż zwykła, także magnez, żelazo, cynk i mangan. Nadaje się do wypieku chleba. Razowa, ekologiczna.

Więcej szczegółów

4 szt.

7,70 zł brutto

OPIS

Mąka z samopszy razowa BIO 400g (Niro)

to zmielone ziarna zboża o nazwie pszenica samopsza. Samopsza to jeden z najstarszych gatunków uprawnej pszenicy (innym starym gatunkiem jest płaskurka), uprawiana była już w epoce kamienia. Samopsza za granicą znana jest pod niemiecką nazwą einkorn lub einkorn wheat, czyli pszenica jednoziarnista, co ma związek z tym, że samopsza jest mało plenna – z tego powodu została wyparta przez inne gatunki pszenicy. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić mąkę z samopszy lub inne ekologiczne mąki, nasz sklep internetowy posiada bogatą ofertę tego typu produktów.

 

Typ: mąka z samopszy razowa, typ 2000

 

Masa netto mąki z samopszy: 400 g

 

Certyfikaty: PL-EKO-07 (ekologiczna mąka z samopszy)

 

Informacje dla alergików: zawiera gluten.

 

Wartość odżywcza w 100 g (informacje spisane z etykiety 22 marca 2017, mogą być nieaktualne):

Wartość energetyczna: 325 kcal

Tłuszcz: 2,8 g

Węglowodany: 58 g

w tym cukry: 1,5 g

Białko: 15 g

Błonnik: 9 g

Dlaczego warto stosować mąkę z samopszy firmy Niro?

  • Mąka z samopszy jest bardziej naturalna od zwykłej mąki pszennej, ponieważ dzisiejsze odmiany pszenicy były przez całe wieki hodowane w taki sposób, aby przynosić jak największe plony, często kosztem cennych właściwości. Pod tym względem samopsza jest podobna do innych starych gatunków pszenicy takich jak płaskurka i orkisz. Dodatkowo mąka z samopszy Niro jest ekologiczna, co dopełnia szereg jej zalet.
  • Mąka z samopszy zawiera gluten tak jak zwykła mąka pszenna, nadaje się więc do pieczenia chleba.
  • Mąka z samopszy może mieć nawet o 50% więcej białka niż zwykła mąka pszenna, a także wiele cennych minerałów, m.in. magnez, żelazo, cynk i mangan. Duża zawartość białka to powód, dla którego mąka z samopszy może zainteresować wegetarian i wegan.

 

Nasz sklep ekologiczny oferuje odbiór osobisty towaru w następujących miejscowościach: Łomianki.

30 innych produktów w tej samej kategorii: