Mąka z żołędzi EKO 500g (Dary Natury) Zobacz większe

Mąka z żołędzi EKO 500g (Dary Natury)

23v-373

Nowy produkt

Mąka z żołędzi EKO 500g (Dary Natury), żywność naszych przodków, dużo potasu, wapnia i magnezu. Upiecz chleb z żołędzi, jaki jadano dawniej na przednówku.
Sklep Ekolubek.pl z Łomianek poleca mąkę bezglutenową z żołędzi i inne ekologiczne produkty BIO.

Więcej szczegółów

Duża ilość

9,90 zł brutto

OPIS

Mąka z żołędzi EKO 500g (Dary Natury)

 

Mąka żołędziowa to żywność naszych przodków, która wraca dziś do łask ze względu na zdrowe właściwości, m.in. zawartość potasu, wapnia i magnezu. W wersji Darów Natury, jaką oferuje nasz sklep internetowy, jest to ekologiczna mąka bezglutenowa. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić mąkę z żołędzi, tylko u nas niska cena!

 

Żołędzie rodzi potężny dąb. Każdy z nas widuje je często pod drzewami, przy drodze czy na polu. Wiemy, że żywią się nimi dziki. Nie każdy wie, że po odpowiednim przetworzeniu są też odpowiednim pożywieniem dla człowieka i nasi przodkowie wyrabiali z nich mąkę.

 

Mąka żołędziowa – masa netto: 500 g

 

Skład: 100% ekologiczna mąka z żołędzi

 

Certyfikaty: PL-EKO-01 (ekologiczna mąka żołędziowa)

 

Informacje dla alergików: mąka bez glutenu

 

Mąka z żołędzi – czemu warto ją jeść?

 • Mąka żołędziowa w porównaniu z mąką zbożową jest kilkakrotnie bogatsza w potas, wapń i magnez, czyli kluczowe dla zdrowia składniki mineralne. Ma też dużo witaminy z grupy B.
 • Ponadto mąka z żołędzi zawiera dużą ilość błonnika (ponad 16%), który m.in. reguluje układ pokarmowy i daje nam poczucie sytości bez dodatkowych kalorii.
 • Mąka żołędziowa smakuje inaczej niż zwykła, dlatego polecamy ją osobom zainteresowanym eksperymentami kulinarnymi.
 • Jest to również produkt dla osób, których interesuje żywność w dawnych czasach, żywność starożytnych Słowian czy Indian północnoamerykańskich, jak również żywność survivalowa.

 

Do czego użyć mąki z żołędzi?

 • Mąka żołędziowa może być stosowana do wypieków w połączeniu ze zwykłą mąką w proporcji 2/3 mąki zbożowej, 1/3 mąki z żołędzi. W takiej proporcji mąka z żołędzi nadaje się na chleb żołędziowy, bułki z mąki z żołędzi, ciasteczka i inne wypieki.
 • Mąka z żołędzi może być też dodawana do placków ziemniaczanych (w proporcji 2/3 tartych ziemniaków i 1/3 mąki z żołędzi).
 • Poza tym mąka z żołędzi nadaje się wszędzie tam, gdzie stosuje się zwykłą mąkę, można zrobić np. omlety z mąką żołędziową.

 

Zawartość podstawowych składników w suchej masie w 1 kg:

 

Sód: 17 mg

Potas: 4500 mg

Fosfor: 730 mg

Wapń: 740 mg

Magnez: 340 mg

Błonnik: 16,8%

Białko: 4,1%

Kwasy tłuszczowe: 5,1%

Sole mineralne: 1,2%

Węglowodany: 72,8%

Wartość energetyczna: 322 kcal (1355kJ) na 100 g

 

Nasz sklep bezglutenowy oferuje odbiór osobisty produktu. Dostępne lokalizacje: Łomianki. Na zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić mąkę z żołędzi, tylko u nas niska cena i wysyłka do całego kraju.

 

Dla głodnych wiedzy:

 • Żołędzie i mąka żołędziowa stanowiły ważny składnik pożywienia Indian północnoamerykańskich – były jak nasze ziemniaki. Dzięki szczelnej skorupce mogli je przechowywać przez wiele lat w ziemi lub specjalnych koszach.
 • W Polsce żołędzie i mąka z żołędzi były raczej pożywieniem głodowym, jedzonym na przednówku. Wyrabiano wtedy chleb żołędziowy. Mąka z żołędzi bywała też nieuczciwie dodawana do zwykłej, ponieważ była tańsza. Motyw ten pojawia się w opowiadaniu fantasy „Kraniec świata” Sapkowskiego, gdzie jest mowa o tym, że „młynarz fałszuje mąkę prochem z żołędzi”.
 • W dawnej Polsce istniała opłata zwana „żołędne” – pobierana przez właściciela lasu od chłopów za prawo zbierania żołędzi albo wypasania świń w lesie (świnie te bowiem żywiły się żołędziami).
 • Z żołędzi wyrabiana jest kawa żołędziowa, również znana w Polsce od dawna. Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić kawę z żołędzi, nie szukaj dłużej, nasz sklep internetowy ma w ofercie nawet kilka rodzajów.
 • Mąka z żołędzi to po angielsku acorn flour, po niemiecku Eichelmehl, po francusku la farine de glands.
 • Jak się nazywa czapeczka żołędzia? Jest to miseczka żołędzia, po angielsku acorn cup.

30 innych produktów w tej samej kategorii: