Olej słonecznikowy tłoczony na zimno nierafinowany 500ml (Ol'Vita) Zobacz większe

Olej słonecznikowy tłoczony na zimno nierafinowany 500ml (Ol'Vita)

5v-1007

Nowy produkt

Olej słonecznikowy tłoczony na zimno, dzięki czemu zachowuje składniki niezbędne dla zdrowia takie jak witamina E, beta-karoten, lecytyna oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. 

Więcej szczegółów

Duża ilość

13,68 zł brutto

OPIS

Olej słonecznikowy tłoczony na zimno nierafinowany 500ml (Ol'Vita)

Proces tłoczenia odbywa się na zimno, to znaczy że olej nie został poddawany działaniu wysokiej temperatury i pozostały w nim wszystkie potrzebne dla zdrowia składniki, których nie mają oleje tradycyjne, powszechnie dostępne na sklepowych półkach. Olej słonecznikowy zaleca się stosować wyłącznie na zimno, nie należy podgrzewać i smażyć na nim potraw, gdyż powoduje to utratę wartości odżywczych. Olej słonecznikowy tłoczony na zimno ma doskonały wpływa na zdrowie. Może wpłynąć na obniżenie poziomu cholesterolu, wspomaga układ odpornościowy oraz nawilża i rozjaśnia skórę. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić olej słonecznikowy tłoczony na zimno nierafinowany lub inne oleje, nasz sklep internetowy ma bogatą ofertę tego typu produktów.

 

Objętość netto: 500 ml

 

Wartość odżywcza w 100ml (informacje spisane z etykiety 26 października 2017, mogą być nieaktualne):

Wartość energetyczna: 900 kcal

Tłuszcz: 100 g

w tym kwasy nasycone: 11 g

w tym kwasy tłuszczowe jednonienasycone: 23 g

w tym kwasy tłuszczowe wielonienasycone: 66 g

Węglowodany: 0 g

w tym cukry: 0 g

Białko: 0 g

Sól: 0 g

 

Dlaczego warto stosować olej słonecznikowy tłoczony na zimno nierafinowany?

  • Olej słonecznikowyy zimnotłoczony nieoczyszczony ma dużą zawartość
    witaminy E, która jest silnym antyutleniaczem i zwalcza wolne rodniki w naszym organizmie.
  • Olej słonecznikowy nierafinowany zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które mają różnorodny pozytywny wpływ na nasz organizm, m.in. wspomagają obniżenie poziomu złego cholesterolu.
  • W przeciwieństwie do popularnych rafinowanych "olejów uniwersalnych", olej słonecznikowy zimnotłoczony nieoczyszczony ma charakterystyczny smak słonecznika, który może wzbogacić przyjemnym akcentem potrawę.

 

Jak stosować olej słonecznikowy zimnotłoczony nieoczyszczony?

  • Olej słonecznikowy tłoczony na zimno najlepiej jest stosować na zimno lub dodawać do już gotowych potraw, ponieważ od podgrzewania do wysokiej temperatury może utracić swoje właściwości.
  • Olej ze słonecznika nieoczyszczony wspaniale nadaje się jako dodatek do sałatek - nasz sklep internetowy przypomina, że aby przyswoić witaminy zawarte w warzywach, potrzebny jest tłuszcz.
  • Olej słonecznikowy tłoczony na zimno Ol'Vita można też stosować jako okrasę do kaszy czy ziemniaków (podobnie jak tradycyjnie stosowany jest olej lniany).

 

Nasz sklep internetowy oferuje odbiór osobisty produktu. Dostępne lokalizacje: Łomianki. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić olej słonecznikowy nierafinowany zimnotłoczony Ol'Vita, tylko u nas niska cena i wysyłka do całego kraju.

30 innych produktów w tej samej kategorii: