OLEJ RZEPAKOWY OMEGA 3 BIO 750 ml - JULES BROCHENIN Zobacz większe

OLEJ RZEPAKOWY OMEGA 3 BIO 750 ml - JULES BROCHENIN

5v-x10

Nowy produkt

750 ml. Ekologiczny olej rzepakowy, bogaty w wielonienasycone kwasy tłuszczowe, kwasy Omega-3 oraz linolinę. 

Więcej szczegółów

16,58 zł brutto

OPIS

OLEJ RZEPAKOWY OMEGA 3 BIO 750 ml - JULES BROCHENIN

Polecany jako dodatek do sałatek, sosów, dressingów. Dzięki odporności na wysokie temperatury, może być wykorzystywany do smażenia i gotowania. ( do 180 sponi C)

 

WARTOŚC ODŻYWCZA W 100 g

wartość energetyczna - 3800 kJ / 900 kcal

białko - 0 g

węglowodany - 0 g

tłuszcz - 100 g;

w tym nienasycone kwasy tłuszczowe: 92 g;

nasycone kwasy tłuszczowe: 8 g

 

Dlaczego warto stosować olej rzepakowy tłoczony na zimno nierafinowany?

  • Olej rzepakowy zimnotłoczony nieoczyszczony ma dużą zawartość witaminy E - ok. 30 mg na 100 g produktu. Witamina E to silny antyutleniacz, który zwalcza wolne rodniki w naszym organizmie. Poza witaminą E olej rzepakowy dziewiczy zawiera również witaminy A, D i K.
  • Olej rzepakowy nierafinowany extra zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które mają różnorodny pozytywny wpływ na nasz organizm, m.in. wspomagają obniżenie poziomu złego cholesterolu. Warto wspomnieć, że olej rzepakowy virgin ma bardzo dobrą proporcję między kwasami omega-3, omega-6 i omega-9.
  • W przeciwieństwie do popularnych rafinowanych "olejów uniwersalnych", olej rzepakowy zimnotłoczony nieoczyszczony ma charakterystyczny smak, który może wzbogacić przyjemnym akcentem potrawę.

 

Jak stosować olej rzepakowy zimnotłoczony nieoczyszczony?

  • Olej rzepakowy tłoczony na zimno dziewiczy najlepiej jest stosować na zimno lub dodawać do już gotowych potraw, ponieważ od podgrzewania do wysokiej temperatury może utracić swoje właściwości.
  • Olej z rzepaku nieoczyszczony wspaniale nadaje się jako dodatek do sałatek - nasz sklep internetowy przypomina, że aby przyswoić witaminy zawarte w warzywach, potrzebny jest tłuszcz.
  • Olej rzepakowy tłoczony na zimno Jules Brochenin można też stosować jako okrasę do kaszy czy ziemniaków (podobnie jak tradycyjnie stosowany jest olej lniany).

 

Nasz sklep internetowy oferuje odbiór osobisty produktu. Dostępne lokalizacje: Łomianki. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić olej rzepakowy nierafinowany zimnotłoczony Jules Brochenin, tylko u nas niska cena i wysyłka do całego kraju.

WARTOŚC ODŻYWCZA W 100 g
wartość energetyczna - 3800 kJ / 900 kcal
białko - 0 g
węglowodany - 0 g
tłuszcz - 100 g; 
w tym nienasycone kwasy tłuszczowe: 92 g; 

30 innych produktów w tej samej kategorii: