OLEJ RZEPAKOWY DO SMAŻENIA I GOTOWANIA BIO 750 ml - POLONIAK Zobacz większe

OLEJ RZEPAKOWY DO SMAŻENIA I GOTOWANIA BIO 750 ml - POLONIAK

5v-x41

Nowy produkt

OLEJ RZEPAKOWY DO SMAŻENIA I GOTOWANIA BIO 750 ml - POLONIAK (nierafinowany), dezodoryzowany. Nadaje się do bezpiecznego smażenia i gotowania.

Więcej szczegółów

4 szt.

23,85 zł brutto

OPIS

OLEJ RZEPAKOWY DO SMAŻENIA I GOTOWANIA BIO 750 ml - POLONIAK

Olej rzepakowy Poloniak dzięki procesowi deodoryzacji, czyli oczyszczaniu parą wodną pod ciśnieniem jest przystosowany do wysokich temperatur.

Proces deodoryzacji:

Deodoryzacja to pozbawienie oleju substancji lotnych przy pomocy destylacji próżniowej. Olej jest najpierw podgrzewany w wejsciowym wymienniku rekuperacyjnym i podgrzewającym, a następnie wtryskiwany dyszami do próżniowej kolumny destylacyjnej. Tutaj olej na kilku piętrach poddawany jest srtrippingowi parą, niepożądane substancje są destylowane, następnie skraplane w kondensatorze i sprowadzone do zbiornika. Czysty olej pompowany jest z kolumny do wielkopowierzniowego ekonomizera rekuperacyjengo, gdzie olej wejściowy podgrzewany jest olejem wyjściowym, a jednocześnie parą. Olej po deodoryzacji jest w pełni neutralny, bez posmaku i zapachu wyjściowego surowca.

Taki olej idealnie nadaje się do wysokich temperatur.

SKŁADNIKI:
olej rzepakowy* (*certyfikowany składnik ekologiczny)

 

WARTOŚĆ ODŻYWCZA W 100 g
Wartość energetyczna: 3404 kJ / 828 kcal
Tłuszcz: 92 g
W tym kwasy tłuszczowe nasycone: 6,4 g
Węglowodany: 0 g
W tym cukry: 0 g
Białko: 0 g

Sól: 0,00 g

Przechowywać w temperaturze 1 do 20 stopni celcjusza.

 

Jak stosować olej rzepakowy bezzapachowy-deodoryzowany?

  • Olej rzepakowy bezzapachowy-deodoryzowany można stoswać w wysokiej temperaturze do smażenia lub gotowania.
  • Olej z rzepaku  bezzapachowy-deodoryzowany nadaje się też jako dodatek do sałatek - dzięki temu, że jest bezapachowy nie wpłynie na smak sałatki. Przypominamy, że aby przyswoić witaminy zawarte w warzywach, potrzebny jest tłuszcz.
  • Olej rzepakowy Poloniak można też stosować jako okrasę do kaszy czy ziemniaków (podobnie jak tradycyjnie stosowany jest olej lniany).
  • Bio olej Poloniak świetnie nadaje sie do domowej produkcji majonezu

 

Nasz sklep internetowy oferuje odbiór osobisty produktu. Dostępne lokalizacje: Łomianki. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić bio olej (nierafinowany) rzepakowy do smażenia i gotowania, tylko u nas niska cena i wysyłka do całego kraju.

30 innych produktów w tej samej kategorii: