Olej ostropestowy z ostropestu plamistego 100ml (Ol'Vita) Zobacz większe

Olej ostropestowy z ostropestu plamistego 100ml (Ol'Vita)

5v-382

Nowy produkt

Olej z ostropestu chroni wątrobę, wspomaga jej pracę, zapobiega marskości i kamieniom. Stosuj, jeśli masz problemy z wątrobą. Tłoczony na zimno, nieoczyszczony.

Więcej szczegółów

Duża ilość

11,70 zł brutto

OPIS

Olej ostropestowy

to olej z nasion ostropestu plamistego, tłoczony na zimno, nieoczyszczony. Ostropest plamisty to roślina słynna jako środek skutecznie chroniący i wspomagający wątrobę. Te same właściwości ma olej ostropestowy Ol'Vita. Możesz go pić jak syrop na zdrowie lub dodawać do potraw dla smaku. Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić ostropest plamisty, możesz przestać szukać, nasz sklep internetowy ma w ofercie zarówno wersję całą, jak i mieloną.

 

Czemu warto stosować olej z ostropestu plamistego Ol’Vita?

 • Podobnie jak sam ostropest plamisty, olej ostropestowy tłoczony na zimno jest znany jako środek chroniący i wspomagający wątrobę. Dzięki zawartości substancji o nazwie sylimaryna olej z nasion ostropestu plamistego Ol’Vita ma działanie żółciotwórcze i żółciopędne, chroni wątrobę przed toksynami i marskością, zapobiega kamieniom żółciowym, także obniża poziom cholesterolu we krwi.
 • Olej z ostropestu plamistego nieoczyszczony to olej roślinny. Oleje roślinne są ogólnie zdrowsze od tłuszczów zwierzęcych, zwłaszcza na diecie wątrobowej, przy chorobach wątroby takich jak marskość czy wysokim cholesterolu, ze względu na niską zawartość cholesterolu i ogólnie zdrowy skład. Olej ostropestowy tłoczony na zimno to produkt wegetariański.
 • Olej ostropestowy nieoczyszczony ma swój unikalny smak, który warto poznać i wykorzystać w kuchni.

 

Jak stosować olej ostropestowy Ol’Vita?

 • W celach zdrowotnych olej z ostropestu plamistego można pić jak syrop. Dawkowanie: 3 razy dziennie po 1 łyżeczce (5 ml).
 • Olej ostropestowy Ol’Vita można dodawać do sałatek dla smaku i zdrowia. Warto pamiętać, że tłuszcz jest potrzebny, by przyswoić witaminy z warzyw w surówce.
 • Olej z nasion ostropestu plamistego można też dodawać do wszelkich innych potraw, np. do sosów czy zup, należy jednak pamiętać o bardzo ważnej rzeczy: olej ostropestowy nierafinowany nie powinien być podgrzewany do wysokich temperatur. Jeśli więc chcemy dodać olej z ostropestu plamistego nieoczyszczony do ciepłego posiłku, najlepiej zrobić to już na talerzu.
 • W tradycyjnej polskiej kuchni oleje roślinne takie jak olej makowy czy lniany stosowane były jako omasta do kaszy. W tej roli znakomicie odnajduje się też olej z nasion ostropestu plamistego.
 • Nasz sklep internetowy poleca również olej ostropestowy tłoczony na zimno jako omastę do potraw typu risotto czy spaghetti.

 

Objętość oleju z ostropestu: 100 ml

 

Skład: ostropest plamisty olej 100%

 

Wartość odżywcza w 100g oleju z ostropestu Ol’Vita:

Wartość energetyczna: 900 kcal (3700 kJ)

Białko: 0 g

Węglowodany: 0 g

Tłuszcz: 100 g, w tym

 • kwasy nasycone: 7-12 g
 • kwasy jednonienasycone: 15-25 g
 • kwasy wielonienasycone: 46-65 g, w tym sterole: 2 g
 • cholesterol: 0,1 g

 

Nasz sklep internetowy oferuje odbiór osobisty produktu. Dostępne lokalizacje: Łomianki. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić olej z ostropestu plamistego Ol’Vita, tylko u nas atrakcyjna cena i wysyłka do całego kraju.

Dla głodnych wiedzy

 

Wiesz już, co to olej ostropestowy i jakie ma właściwości, może zainteresują cię jeszcze poniższe ciekawostki:

 • Olej z ostropestu plamistego to po angielsku milk thistle oil, po francusku huile de chardon-Marie.
 • Ostropest plamisty to kwiat bardzo podobny do ostu, należący do tej samej rodziny.

30 innych produktów w tej samej kategorii: