Masło kokosowe spożywcze BIO 190g (Bio Food) Zobacz większe

Olej kokosowy bezwonny BIO 180g (Bio Food)

5v-86

Nowy produkt

Masło kokosowe spożywcze nadaje się do smażenia i nie tylko, m.in. do orientalnych potraw. Stosowane też w kosmetyce, np. do nawilżania skóry. Ekologiczne.

Więcej szczegółów

Duża ilość

9,00 zł brutto

OPIS

Masło kokosowe spożywcze, znane też jako olej kokosowy albo tłuszcz kokosowy, powstaje z miąższu orzechów palmy kokosowej, zwanego koprą. W temperaturze pokojowej olej kokosowy spożywczy zestala się i przypomina wtedy smalec, stąd nazwa masło kokosowe. Olej kokosowy jadalny firmy Bio Food jest bezwonny. Jego zastosowanie jest dwojakie: w kuchni i w kosmetyce, stąd też określenia olej kokosowy spożywczy i olej kokosowy kosmetyczny. Masło kokosowe spożywcze jest dobre do wszystkich zastosowań, nasz sklep internetowy poleca je w szczególności jako tłuszcz do smażenia. Tylko u nas niska cena, nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić olej kokosowy BIO.

 

Czemu warto stosować olej kokosowy spożywczy Bio Food?

 • Olej kokosowy jadalny to przede wszystkim uniwersalny tłuszcz: doskonały do smażenia, pieczenia i wszelkich innych zastosowań. Masło kokosowe spożywcze ma wysoki punkt dymienia, dzięki czemu właśnie bez szkody dla zdrowia i smaku można je podgrzewać do wysokich temperatur, w przeciwieństwie do masła i wielu olejów roślinnych. Tłuszcz kokosowy spożywczy to typowy składnik potraw orientalnych.
 • Oferowany przez nasz sklep olej kokosowy ekologiczny ma też zastosowanie w kosmetyce, przede wszystkim ze względu na właściwości nawilżające. Masło kokosowe BIO może pomóc osobom z suchą skórą, wystarczy smarować nim ciało.
 • Inne zastosowanie oleju kokosowego EKO: do łamliwych włosów i ogólnie jako odżywka. Masło kokosowe BIO nałóż na włosy przed snem i zmyj rano.
 • Olej kokosowy kosmetyczny jest też używany w celach relaksacyjnych. Stosuj masło kokosowe EKO do masażu albo kąpieli. Zrób olejek monoi (tłuszcz kokosowy + kwiaty gardenii tahitańskiej)

 

Jak stosować masło kokosowe BIO Food?

 • Jadalny olej kokosowy BIO nadaje się do smażenia. Warto to podkreślić, ponieważ nasz sklep internetowy oferuje dużo rzadkich i zdrowych olejów, jednak większość z nich należy spożywać na surowo, ponieważ szybko osiągają poziom dymienia. Masło kokosowe spożywcze ma punkt dymienia zbliżony do tłuszczów powszechnie stosowanych do smażenia, takich jak olej rzepakowy. Oczywiście tłuszcz kokosowy można też jeść na surowo.
 • Oferowane przez nasz sklep jadalne masło kokosowe BIO jest wprost idealne do wszelkiego rodzaju wypieków. Przy jego pomocy możesz upiec ciastka czy biszkopty, oryginalne ciasto kruche. Wciąż nie wiesz, do czego użyć olej kokosowy? Upiec muffinki z olejem kokosowym. Tłuszcz kokosowy jadalny nadaje się też do pieczonych ziemniaków.
 • Ekologiczny olej kokosowy jadalny jest typowym składnikiem orientalnych potraw, np. curry. Masło kokosowe spożywcze jest popularnym tłuszczem m.in. w Indiach.
 • Inne typowe zastosowanie oleju kokosowego EKO: do popcornu. Niektórzy robią popcorn na oleju kokosowym, inni używają masło kokosowe spożywcze jako dodatek do już gotowej przekąski.
 • Olej kokosowy EKO to składnik różnych wyrobów kosmetycznych, takich jak olejek monoi-tiare (po angielsku monoï oil). Olejek monoi to masło kokosowe + kwiaty lub pąki gardenii tahitańskiej. Olejek monoi-tiare ma wspaniały zapach i jest stosowany do suchej skóry i łamliwych włosów, ochronnie przeciw słońcu, także w celach relaksacyjnych (to właśnie tłuszcz kokosowy jest odpowiedzialny za większość jego właściwości). Kosmetyk ten pochodzi z Polinezji Francuskiej, gdzie rośnie mnóstwo palm kokosowych i gdzie masło kokosowe spożywcze jak i kosmetyczne jest popularnym tłuszczem. Jeśli nie wiesz, gdzie kupić gardenię, nasz sklep internetowy radzi użyć innego kwiatu, wtedy też zapewne wyjdzie niższa cena całego przedsięwzięcia.

 

Masło kokosowe bio – masa netto: 180 g

 

Skład: ekologiczny olej kokosowy 100%

 

Certyfikaty: PL-EKO-07 (olej kokosowy bio)

 

Olej kokosowy BIO – wartość odżywcza w 100 g produktu:

Wartość energetyczna: 3700 kJ / 900 kcal

Białko: 0,0 g

Węglowodany: 0,0 g

Tłuszcze: 99,9 g

 

Nasz sklep internetowy oferuje odbiór osobisty oleju kokosowego. Dostępne lokalizacje: Łomianki.. Atrakcyjna cena, nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić olej kokosowy spożywczy BIO, tylko u nas tani olej kokosowy.

 

Dla głodnych wiedzy:

 • Masło kokosowe spożywcze, znane też jako olej kokosowy spożywczy, to po angielsku edible coconut oil, a po francusku: huile de coco comestible albo huile do coprah (coprah to kopra, czyli miąższ kokosa). Olej kokosowy po rosyjsku to Кокосовое масло – tak jakby: kokosowe masło. Warto zwrócić uwagę, że rosyjska nazwa oleju kokosowego nie ma nic wspólnego ze stałą konsystencją tego produktu, po rosyjsku słowo masło oznacza po prostu olej.
 • Drzewo, z którego pochodzą kokosy na masło kokosowe spożywcze, to palma kokosowa, zwana po łacinie cocos nucifera. Nucifera znaczy: dający, rodzący orzechy.
 • Zanim w Indiach rozpowszechniła się elektryczność, do oświetlenia stosowany był tam olej kokosowy, znany też jako tłuszcz kokosowy. Cena takiego światła musiała być spora i zapewne skutecznie skłaniała ludzi do wczesnego chodzenia spać. Takie zastosowanie może się wydawać nietypowe, ale zapewne osoby z tamtej kultury, które wykorzystywały olej kokosowy jadalny jako paliwo, mogą się dziwić, że my w tym samym celu stosowaliśmy wosk pszczeli.
 • W opisie tym stosujemy wymiennie kilka określeń: olej kokosowy spożywczy, tłuszcz kokosowy jadalny, masło kokosowe bio. Pokazuje to bogactwo naszego słownictwo w dziedzinie tłuszczów. Warto zwrócić uwagę, że są języki, w których nie ma nawet rozróżnienia na masło i olej.

30 innych produktów w tej samej kategorii: