Olej rzepakowy tłoczony na zimno nierafinowany 500ml (Ol'Vita) Zobacz większe

Olej rzepakowy tłoczony na zimno nierafinowany 500ml (Ol'Vita)

5v-579

Nowy produkt

Olej z tej samej rośliny, co zwykły olej uniwersalny, ale zupełnie inny, bo zimnotłoczony i nieoczyszczony, przez co ma wyraźny smak i wartościowy skład.

Więcej szczegółów

2 szt.

15,40 zł brutto

OPIS

Ślężański olej rzepakowy extra to olej rzepakowy tłoczony na zimno

nierafinowany (nieoczyszczony), czyli tzw. dziewiczy. Olej rzepakowy to jeden ze zdrowszych olejów jadalnych. To właśnie on stosowany jest tradycyjnie w kuchni jako tzw. olej uniwersalny, jednak dostępne w sklepach oleje tego typu są oczyszczone, przez co nadają się do smażenia, ale nie zawierają wartościowych składników i praktycznie nie mają smaku. Niniejszy olej rzepakowy jest nierafinowany, tak więc jest bogaty w witaminy, lecytynę oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Olej jest w 100% naturalny, nie posiada w składzie żadnych dodatków. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić olej rzepakowy tłoczony na zimno nierafinowany lub inne oleje dziewicze, nasz sklep internetowy ma bogatą ofertę tego typu produktów.

 

Objętość netto: 500 ml

 

Dlaczego warto stosować olej rzepakowy tłoczony na zimno nierafinowany?

  • Olej rzepakowy zimnotłoczony nieoczyszczony ma dużą zawartość witaminy E - ok. 30 mg na 100 g produktu. Witamina E to silny antyutleniacz, który zwalcza wolne rodniki w naszym organizmie. Poza witaminą E olej rzepakowy dziewiczy zawiera również witaminy A, D i K.
  • Ślężański olej rzepakowy nierafinowany extra zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które mają różnorodny pozytywny wpływ na nasz organizm, m.in. wspomagają obniżenie poziomu złego cholesterolu. Warto wspomnieć, że olej rzepakowy virgin ma bardzo dobrą proporcję między kwasami omega-3, omega-6 i omega-9.
  • W przeciwieństwie do popularnych rafinowanych "olejów uniwersalnych", olej rzepakowy zimnotłoczony nieoczyszczony ma charakterystyczny smak, który może wzbogacić przyjemnym akcentem potrawę.

 

Jak stosować olej rzepakowy zimnotłoczony nieoczyszczony?

  • Olej rzepakowy tłoczony na zimno dziewiczy najlepiej jest stosować na zimno lub dodawać do już gotowych potraw, ponieważ od podgrzewania do wysokiej temperatury może utracić swoje właściwości.
  • Olej z rzepaku nieoczyszczony wspaniale nadaje się jako dodatek do sałatek - nasz sklep internetowy przypomina, że aby przyswoić witaminy zawarte w warzywach, potrzebny jest tłuszcz.
  • Olej rzepakowy tłoczony na zimno Ol'Vita można też stosować jako okrasę do kaszy czy ziemniaków (podobnie jak tradycyjnie stosowany jest olej lniany).

 

Nasz sklep internetowy oferuje odbiór osobisty produktu. Dostępne lokalizacje: Łomianki. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić olej rzepakowy nierafinowany zimnotłoczony Ol'Vita, tylko u nas niska cena i wysyłka do całego kraju.

30 innych produktów w tej samej kategorii: