Olej z kiełków pszenicy tłoczony na zimno nierafinowany 100/250ml (Ol'Vita)

Nowy produkt

Olej z zarodków pszennych zimnotłoczony i nieoczyszczony, czyli dziewiczy. Dużo witaminy E i NNKT (nienasycone kwasy tłuszczowe). Niska cena, szybka realizacja.

Wielkość opakowania należy wybrać pod "Ceną"

Więcej szczegółów

Duża ilość

19,20 zł brutto

  • 100ml
  • 250ml

OPIS

Tłoczony na zimno olej z kiełków pszenicy, nierafinowany 100/250ml (Ol'Vita)

Olej z kiełków pszenicy, czyli olej z zarodków pszennych, to zdrowy olej roślinny o dużej zawartości witaminy E i niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ponieważ jest to olej z kiełków pszenicy nieoczyszczony i tłoczony na zimno (czyli dziewiczy), zachowuje wszystkie swoje pozytywne cechy. Można go dodawać do sałatek i stosować jako okrasę, jednak raczej nie nadaje się do smażenia, ponieważ może utracić swoje właściwości. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić olej z kiełków pszenicy zimnotłoczony nierafinowany lub inne oleje dziewicze, nasz sklep internetowy ma bogatą ofertę tego typu produktów.

 

Objętość netto: 100/250 ml

 

Dlaczego warto stosować olej z kiełków pszenicy tłoczony na zimno, nierafinowany?

  • Olej z zarodków pszennych jest niezwykle zasobny w witaminę E, silny przeciwutleniacz, który zwalcza wolne rodniki w naszym organizmie. W 100 g oleju z kiełków pszenicy jest aż 150 mg witaminy E.
  • Dziewiczy olej z kiełków pszenicy tłoczony na zimno ma dużo niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (kwas linolowy 52-60%, kwas oleinowy 24-28%). Kwasy te mają szereg pozytywnych właściwości, np. pomagają obniżyć poziom złego cholesterolu.

 

Jak stosować olej z zarodków pszennych zimnotłoczony nieoczyszczony?

  • Olej z kiełków pszenicy nierafinowany najlepiej jest stosować na zimno lub dodawać do ugotowanych już potraw, ponieważ obróbka termiczna może go pozbawić cennych właściwości.
  • Olej z zarodków pszennych tłoczony na zimno można dodawać do sałatek i surówek - nasz sklep internetowy zwraca uwagę, że tłuszcz jest potrzebny, aby przyswoić witaminy zawarte w warzywach.
  • Olej z kiełków pszenicy zimnotłoczony nieoczyszczony można też stosować jako omastę do kaszy czy ziemniaków na podobnej zasadzie jak masło czy olej lniany.

 

Nasz sklep internetowy oferuje odbiór osobisty towaru. Dostępne lokalizacje: Łomianki. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić olej z kiełków pszenicy tłoczony na zimno nieoczyszczony, tylko u nas niska cena i wysyłka do całego kraju.

30 innych produktów w tej samej kategorii: