Olej z lnianki (olej rydzowy) tłoczony na zimno dziewiczy 250ml (Bio Planet) Zobacz większe

Olej z lnianki (olej rydzowy) tłoczony na zimno dziewiczy 250ml (Bio Planet)

5v-x19

Nowy produkt

Olej dawniej popularny Polsce, obecnie wracający do łask dzięki wysokiej zawartości omega-3 (ok. 35%). Tłoczony na zimno, dziewiczy.

Więcej szczegółów

21,60 zł brutto

OPIS

Olej z lnianki to olej z nasion lnicznika siewnego zwanego lnianką albo rydzem. Tradycyjnie określany jest jako olej rydzowy. Dawniej był bardzo popularny w Polsce, stosowany zwłaszcza jako okrasa do dań w okresie postu. Dziś wraca do łask jako doskonałe źródło kwasów Omega-3 - zawiera ich ok. 35%. Olej z lnianki firmy Bio Planet to olej dziewiczy, z pierwszego tłoczenia na zimno, czyli maksymalnie zachowujący swoje zdrowotne właściwości. Nie można go podgrzewać, nasz sklep internetowy poleca go jako dodatek do sałatek lub okrasę do kaszy. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić olej rydzowy (z lnianki) dziewiczy lub inne oleje tłoczone na zimno, nasz sklep internetowy posiada bogatą ofertę tego typu produktów.

 

Typ: olej rydzowy tłoczony na zimno, dziewiczy

 

Objętość: 250 ml

 

Skład: olej z lnianki

 

Informacje dla alergików: w zakładzie produkowany jest olej sezamowy.

 

Wartość odżywcza w 100 g (informacje spisane z etykiety 31 stycznia 2018):

Wartość energetyczna: 3367 kJ/819 kcal

Tłuszcz: 91 g, w tym:

kwasy nasycone: 9 g

kwasy jednonienasycone: 29 g

kwasy wielonienasycone: 53 g

Węglowodany: 0 g

Cukry: 0 g

Białko: 0 g

Sól: 0 g

kwasy Omega-3: 34 g

Wit E: 7 mg

Dlaczego warto stosować olej rydzowy (z lnianki) tłoczony na zimno?

  • 10 g oleju z lnianki (1 łyżka) pokrywa dzienne zapotrzebowanie na NNKT. W szczególności jest bardzo dobrym źródłem kwasów Omega-3 (zawiera ich ok. 35%).
  • Podobnie jak inne tłuszcze roślinne, olej rydzowy tłoczony na zimno pomaga obniżyć poziom cholesterolu.
  • Olej z rydzowy (z lnianki) nieoczyszczony zawiera dużo cennych składników, w tym antyoksydanty (witamina E).

 

Jak stosować olej rydzowy (z lnianki) dziewiczy firmy Bio Planet?

  • Olej rydzowy (z lnianki) zimnotłoczony należy stosować na zimno, ponieważ od wysokiej temperatury może zmienić właściwości.
  • Najprostszy sposób na wykorzystanie oleju z lnianki to dodanie go do sałatki. Należy pamiętać, że tłuszcz jest potrzebny, żeby przyswoić zawarte w warzywach witaminy.
  • Olej rydzowy (z lnianki) nierafinowany można też dodawać do wszelkich innych potraw, jednak najlepiej robić to już na talerzu, aby uniknąć podgrzewania go do wysokiej temperatury. Nasz sklep internetowy poleca tradycyjne polskie zastosowanie olejów roślinnych jako okrasy do kaszy czy ziemniaków.
  • Olej rydzowy (z lnianki) tłoczony na zimno można też pić regularnie dla zdrowia w podobny sposób jak syrop na kaszel.

 

Nasz sklep internetowy oferuje odbiór osobisty towaru. Dostępne lokalizacje: Łomianki. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić olej rydzowy (z lnianki) tłoczony na zimno dziewiczy, tylko u nas atrakcyjna cena i wysyłka do całego kraju.30 innych produktów w tej samej kategorii: