Płatki z amarantusa 250g (Szarłat)

5v-15

Nowy produkt

Zawierają dużo błonnika, skwalenu, witaminy B2, fosforu, magnezu, żelaza, cynku, wapnia i potasu. Do musli, zup i sosów. Bezglutenowe.

Więcej szczegółów

Duża ilość

6,50 zł brutto

OPIS

Płatki z amarantusa 250g (Szarłat)

Płatki z amarantusa to rozgniecione ziarna rośliny o nazwie amarantus, znanej też jako szarłat. Amarantus to zboże uprawiane od tysięcy lat. Było istotnym elementem pożywienia Azteków i Inków. Nie zawiera glutenu i jest bogate w liczne składniki, m.in. w wapń i skwalen. Płatki z nasion amarantusa to najprostszy sposób na wyzyskanie tych właściwości – są praktycznie gotowe do spożycia. Jeśli nie wiesz, gdzie kupić produkty z amarantusa, nie szukał dłużej, nasz sklep internetowy ma szeroki wybór (niska cena).

 

Czemu warto jeść płatki z amarantusa Szarłat?

  • Płatki z amarantusa zawierają wiele cennych składników. Jednym z nich jest wapń, dlatego też płatki amarantusowe są polecane dla wegan i osób z nietolerancją laktozy, którzy są narażeni na niedobór wapnia (jeśli kupujesz płatki z amarantusa ze względu na zawartość wapnia, zajrzyj do kategorii Dieta wegetariańska | Źródła wapnia, nasz sklep internetowy zgromadził tam produkty bogate w wapń).
  • Płatki z amarantusa są również bogate w skwalen, witaminę B2, fosfor, magnez, żelazo, cynk i potas. Dodanie ich do diety może zapobiec różnym innym niedoborom.
  • Płatki z nasion amarantusa Szarłat są bezglutenowe, więc mogą je spożywać osoby nietolerujące glutenu. Stanowią zamiennik płatków owsianych, które mogą być niebezpieczne dla chorych na celiakię, jeśli nie pochodzą ze specjalnych upraw (gdzie kupić płatki śniadaniowe bezglutenowe z innych zbóż? Nasz sklep ma szeroki wybór, niska cena).
  • Ponieważ składniki płatków z różnych zbóż nie są takie same, warto różnicować dietę i jeść na zmianę różne rodzaje płatków, w tym płatki z amarantusa Szarłat.

 

Płatki amarantusowe Szarłat – do czego ich użyć?

  • Najprostsze zastosowanie to zupa mleczna czy też swego rodzaju owsianka. Płatki z amarantusa zastąpią tu tradycyjne płatki owsiane.
  • Płatki amarantusowe można dodać do zupy warzywnej, aby stała się bardziej pożywna i wzbogacić ją o cenne minerały.
  • Płatki z nasion amarantusa można też dodawać do ciast, ciastek i pieczywa.

 

Ponieważ płatki z amarantusa zawierają skrobię, przed spożyciem należy je poddać krótkiej obróbce termicznej (gotowanie, pieczenie, duszenie, smażenie).

 

Amarantus płatki – masa netto: 250 g

 

Bezglutenowe płatki śniadaniowe

 

Płatki z amarantusa Szarłat - wartość odżywcza w 100 g:

Wartość energetyczna: 1753 kJ (409 kcal)

Białko: 16,2 g

Węglowodany: 51,7 g

Cukry: 2,2 g

Tłuszcz: 7,2 g

Kwasy tłuszczowe nasycone: 1,7 g

Błonnik: 13,6 g

Sód: < 0,001 g

Skwalen: 401,9 mg

Witaminy i składniki mineralne:

Witamina B2: 1,8 mg (128,6%)*

Fosfor: 648 mg (92,6%)*

Magnez: 301 mg (80,3%)*

Żelazo: 6,4 mg (45,7%)*

Cynk: 3,1 mg (31%)*

Wapń: 248 mg (31%)*

Potas: 546 mg (27,3%)*

 

Nasz sklep bezglutenowy oferuje odbiór osobisty towaru w następujących miejscowościach: Łomianki. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić płatki z amarantusa, tylko u nas niska cena i wysyłka do całego kraju.

 

Dla głodnych wiedzy

 

Wiesz już, co to amarantus i płatki z amarantusa, gdzie kupić ten produkt i jaka jest cena. Może zainteresują cię jeszcze następujące ciekawostki:

  • Amarantus płatki to po angielsku amaranth flakes, po francusku flocons d’amarante, po niemiecku Amaranth Flocken.
  • Od amarantusa pochodzi nazwa koloru – amarant. Jeśli coś jest amarantowe, to jest to różowoczerwone z odcieniem fioletu. Płatki z amarantusa nie są amarantowe, za to są takie kwiaty amarantusa.

30 innych produktów w tej samej kategorii: