Płatki drożdżowe nieaktywne 150g (Provita) Zobacz większe

Płatki drożdżowe 120g (Batom)

5v-38

Nowy produkt

Przyprawa wzbogacająca potrawy o smak umami (brakujący w diecie wegańskiej). Razem z nerkowcami tworzą wegański zamiennik sera, bez laktozy. Dużo białka.

Więcej szczegółów

4 szt.

12,50 zł brutto

OPIS

Płatki drożdżowe

to w zasadzie uniwersalna przyprawa wzbogacająca potrawy o smak umami – jeden z pięciu smaków odczuwanych przez człowieka. Szczególnie przydatna dla wegan i wegetarian, ale chętnie stosowana także poza dietą wegańską.

 

Czemu warto stosować płatki drożdżowe Batom?

  • Płatki drożdżowe mogą być stosowane przez wegan, wegetarian i osoby nietolerujące laktozy – niezupełnie jako zamiennik sera i mięsa, chociażby ze względu na zupełnie inną postać, ale raczej jako przyprawa, która może nadać wegańskiej potrawie smaku umami, którego jej brakuje.
  • Płatki drożdżowe mogą wejść w skład mieszanek naśladujących ser, funkcjonujących jako ser bez laktozy dla wegan i wegetarian. Przykład: z płatków drożdżowych i mielonych nerkowców można przygotować „wegański parmezan”.
  • Co ważne dla wegan i wegetarian, płatki drożdżowe zawierają bardzo dużo białka.
  • Płatki drożdżowe zawierają też dużo witamin z grupy B i różnych minerałów.

 

Płatki drożdżowe – jak je stosować?

  • Na ich bazie można przygotować tzw. „wegański parmezan”. Potrzebne będą też inne składniki, m.in. nerkowce. Przepisy łatwo znaleźć w Internecie.
  • Płatki drożdżowe można dodawać do zup, sosów czy past kanapkowych jako przyprawę. Warto wspomnieć, że ekstrakt drożdżowy to częsty dodatek do kostek rosołowych, właśnie ze względu na walory smakowe produktów drożdżowych.
  • Można ich użyć jako panierki.

 

Masa netto: 120 g

 

Skład: płatki drożdżowe suszone, słód jęczmienny (7%)

 

Informacje dla alergików: płatki drożdżowe Batom mogą zawierać śladowe ilości sezamu, soi, orzechów i produktów zawierających gluten.

 

Nasz sklep wegański oferuje odbiór osobisty towaru. Dostępne lokalizacje: Łomianki.

30 innych produktów w tej samej kategorii: