Obniżka! Płatki owsiane bezglutenowe górskie (Jumbo) 500g (Pięć Przemian) Zobacz większe

Płatki owsiane bezglutenowe Jumbo (grube) 500g (Pięć Przemian)

5v-14

Nowy produkt

Płatki owsiane bez glutenu to pożywne śniadanie dla chorych na celiakię. Jumbo to angielskie określenie na grube płatki z całego ziarna.

Więcej szczegółów

12 szt.

6,16 zł brutto

-30%

8,80 zł brutto

OPIS

Czy owies zawiera gluten?

Jak wiemy, gluten zawierają następujące zboża: pszenica, żyto i jęczmień. Czy owies zawiera gluten? Przeciętny owies może go zawierać, choć jego wpływ nie jest tak szkodliwy jak w przypadku pszenicy. Jednak istnieje owies bezglutenowy ze specjalnych upraw i z takiego owsa pochodzą właśnie płatki owsiane Pięć Przemian. Są to płatki Jumbo, czyli grube płatki z całego ziarna. Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić płatki owsiane bez glutenu lub inne produkty bezglutenowe, zajrzyj do kategorii „Dieta bezglutenowa”, nasz sklep internetowy przygotował atrakcyjny wybór, niskie ceny!

 

Masa netto: 500 g

 

Czemu warto jeść płatki owsiane bezglutenowe Pięć Przemian?

  • Płatki owsiane są bogate w błonnik, który reguluje pracę układu pokarmowego, a także daje nam poczucie sytości mimo braku kalorii. Ma również wiele innych właściwości, np. sprawia, że cukier dociera do krwi mniej gwałtownie (dobra wiadomość dla cukrzyków).

  • Ponadto płatki owsiane bezglutenowe Jumbo zawierają dużo tłuszczów roślinnych, co sprawia, że mają spory ładunek energii. To właśnie dlatego płatki owsiane wspaniale nadają się na śniadanie – dają ci energię do życia z samego rana.

  • W przeciwieństwie do standardowych płatków, płatki owsiane bez glutenu są bezpieczne dla osób chorych na celiakię i nietolerancję glutenu, ponieważ nie zawierają glutenu. Gluten to białko roślinne występujące w kilku zbożach: pszenicy, życie, jęczmieniu i w pewnym stopniu także w owsie. Płatki owsiane bezglutenowe Jumbo są bez glutenu, ponieważ pochodzą ze specjalnych upraw.

 

Jak stosować płatki owsiane bez glutenu?

  • Bezglutenowe płatki owsiane Jumbo są gotowe do spożycia po zagotowaniu.

  • Oczywiście płatki owsiane bezglutenowe Jumbo mają takie samo zastosowanie, jak konwencjonalne płatki owsiane górskie lub zwykłe – dodajemy je do zupy mlecznej lub owsianki. Dzięki płatkom owsianym Pięć Przemian możliwa jest bezglutenowa owsianka, znany w całej Europie prosty i pożywny posiłek.

  • Do zupy mlecznej potrzebne jest mleko, jednak jeśli nie chcesz lub nie możesz spożywać mleka krowiego, płatki owsiane bez glutenu możesz zjeść z mlekiem roślinnym, opcjonalnie wzbogaconym w wapń. Gdzie kupić? Nasz sklep internetowy ma w ofercie m.in. mleko orkiszowe, ryżowe, sojowe, a nawet mleko owsiane :) Niska cena, a ze względu na dodatek alg mleko ma tyle wapnia co zwykłe.

  • Nasz sklep internetowy poleca płatki owsiane bez glutenu jako dodatek do wszelkich zup, zastępujący kaszę, makaron czy ziemniaki. Możesz na przykład przygotować zupę kalafiorową z płatkami owsianymi.

 

Nasz sklep bezglutenowy oferuje odbiór osobisty produktu. Dostępne lokalizacje: Łomianki. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić bezglutenowe płatki owsiane Pięć Przemian, tylko u nas niska cena!

 

Wiesz już, gdzie kupić płatki owsiane bez glutenu, co to płatki owsiane Jumbo i jaka jest cena. Może zainteresują cię jeszcze poniższe ciekawostki:

  • Płatki owsiane bezglutenowe to po angielsku gluten-free oatmeal, po niemiecku glutenfreie Haferflocken, po francusku flocons d'avoine sans gluten.

  • Znany jest fakt, że bezglutenowy owies uprawiany jest zwłaszcza w Finlandii. Jednak bezglutenowy owies z Finlandii nie jest pozbawiony konkurencji, na przykład niniejszy produkt pochodzi z Wielkiej Brytanii.

  • W Polsce płatki owsiane standardowo dzieli się na płatki owsiane górskie (średnie), zwykłe (grube) i błyskawiczne (cienkie). Płatki owsiane Jumbo najbardziej przypominają płatki owsiane zwykłe.

6 innych produktów w tej samej kategorii: