Płatki owsiane bez glutenu "zwykłe" (drobne) 500g (Pięć Przemian)

5v-697

Nowy produkt

Drobne płatki, które przypominają płatki owsiane błyskawiczne. Płatki owsiane bezglutenowe to pożywne śniadanie dla chorych na celiakię.

Więcej szczegółów

Duża ilość

8,88 zł brutto

OPIS

Płatki owsiane bez glutenu "zwykłe" (drobne) 500g (Pięć Przemian)

Prezentowane tu płatki owsiane są bezglutenowe, czyli przeciwieństwie do konwencjonalnych są bezpieczne dla osób z nietolerancją glutenu. Producent określa je jako "zwykłe", jednak określenie to wprowadza w błąd, ponieważ w Polsce standardowo zwykłe płatki owsiane to płatki najgrubsze, tymczasem te płatki są drobne i przypominają z wyglądu płatki owsiane błyskawiczne. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić płatki owsiane bezglutenowe lub inne produkty bez glutenu, sklep internetowy  ekolubek posiada bogatą ofertę tego typu produktów.

 

Masa netto: 500 g

 

Skład: płatki owsiane 100%

 

Informacje dla alergików: płatki owsiane bezglutenowe

 

Czemu warto jeść płatki owsiane bezglutenowe Pięć Przemian?

  • Płatki owsiane są bogate w błonnik, który reguluje pracę układu pokarmowego, a także daje nam poczucie sytości mimo braku kalorii. Ma również wiele innych właściwości, np. sprawia, że cukier dociera do krwi mniej gwałtownie (dobra wiadomość dla cukrzyków).
  • Ponadto płatki owsiane bezglutenowe zawierają dużo tłuszczów roślinnych, co sprawia, że mają spory ładunek energii. To właśnie dlatego płatki owsiane wspaniale nadają się na śniadanie – dają ci energię do życia z samego rana.
  • W przeciwieństwie do standardowych płatków, płatki owsiane bez glutenu są bezpieczne dla osób chorych na celiakię i nietolerancję glutenu, ponieważ nie zawierają glutenu. Gluten to białko roślinne występujące w kilku zbożach: pszenicy, życie, jęczmieniu i w pewnym stopniu także w owsie. Płatki owsiane bezglutenowe są bez glutenu, ponieważ pochodzą ze specjalnych upraw.

 

Jak stosować płatki owsiane bez glutenu?

  • Bezglutenowe płatki owsiane są gotowe do spożycia po zagotowaniu. Ponieważ są to płatki drobne, przypominające z wyglądu płatki owsiane błyskawiczne, nie wymagają długiego gotowania.
  • Oczywiście płatki owsiane bezglutenowe mają takie samo zastosowanie, jak konwencjonalne płatki owsiane błyskawiczne czy górskie – dodajemy je do zupy mlecznej lub owsianki. Dzięki płatkom owsianym Pięć Przemian możliwa jest bezglutenowa owsianka, znany w całej Europie prosty i pożywny posiłek.
  • Do zupy mlecznej potrzebne jest mleko, jednak jeśli nie chcesz lub nie możesz spożywać mleka krowiego, płatki owsiane bez glutenu możesz zjeść z mlekiem roślinnym, opcjonalnie wzbogaconym w wapń. Gdzie kupić? Nasz sklep internetowy ma w ofercie m.in. mleko orkiszowe, ryżowe, sojowe, a nawet mleko owsiane :) Niska cena, a ze względu na dodatek alg mleko ma tyle wapnia co zwykłe.
  • Nasz sklep internetowy poleca płatki owsiane bez glutenu jako dodatek do wszelkich zup, zastępujący kaszę, makaron czy ziemniaki. Możesz na przykład przygotować zupę kalafiorową z płatkami owsianymi.

 

Nasz sklep bezglutenowy oferuje odbiór osobisty produktu. Dostępne lokalizacje: Łomianki. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić bezglutenowe płatki owsiane Pięć Przemian, tylko u nas niska cena!

30 innych produktów w tej samej kategorii: