Czosnek niedźwiedzi EKO 25g (Dary Natury) Zobacz większe

Czosnek niedźwiedzi EKO 25g (Dary Natury)

23v-83

Nowy produkt

Przyprawa ziołowa z liści dzikiej odmiany czosnku. Smak czosnku, ale delikatniejszy. Nie zostawia tak mocnego zapachu w ustach. Np. do kanapek. Ekologiczny.

Więcej szczegółów

Duża ilość

7,40 zł brutto

OPIS

Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum L.) to roślina z tej samej rodziny co znany nam czosnek pospolity. Rośnie dziko w lasach i od dawna jest stosowany w kuchni i medycynie.

 

Czemu warto jeść czosnek niedźwiedzi?

  • Zawiera dużo witaminy C, olejki eteryczne, związki siarki, mikroelementy i inne cenne składniki. Ma te same pozytywne właściwości co czosnek pospolity, ale nie zostawia nieprzyjemnego zapachu. Dlatego jeśli chcecie wzmacniać swój organizm czosnkiem, ale nie możecie tego robić ze względu na oddech, czosnek niedźwiedzi jest doskonałym rozwiązaniem.

 

Postać: rozdrobiony i suszony

 

Masa netto: 25g

 

Certyfikaty: PL-EKO-01

 

Pochodzenie: surowce zebrane z łąk, pól i lasów pochodzą z obszaru Nadleśnictwa Rudka

 

Dla głodnych wiedzy: Podobnie jak wiele innych roślin polnych i leśnych, czosnek niedźwiedzi był od dawna zbierany na wiosnę, kiedy kończyły się zimowe zapasy, a jeszcze nie było noworocznych plonów. Jest popularny w Rosji, gdzie przyrządza się z niego sałatki, zupy i farsz do placków. Można go też kisić i marynować. Na zachodzie czosnek niedźwiedzi bywa używany do pesto zamiast bazylii albo jako posypka do kanapek.Sklep oferuje odbiór osobisty towaru. Dostępne lokalizacje: Łomianki.30 innych produktów w tej samej kategorii: