Trawa żubrówka - zaprawka do alkoholu EKO (Dary Natury)

23v-523

Nowy produkt

Suszona żubrówka ma przyjemny zapach podobny do orientalnych przypraw. Tradycyjny dodatek do alkoholu, ale może znaleźć więcej zastosowań w kuchni. Ekologiczna

Więcej szczegółów

Duża ilość

4,40 zł brutto

OPIS

Żubrówka, Suszona trawka żubrówka

której właściwa nazwa to turówka leśna, jest rodzajem trawy rosnącej między innymi w Puszczy Białowieskiej. Ma intensywny, przyjemny zapach, przywodzący na myśl orientalne przyprawy. Suszona trawa żubrówka firmy Dary Natury to ekologiczna zaprawka do alkoholu, tzw. żubrówki, ale nasz sklep internetowy poleca ją także do innych celów.

 

Masa netto: brak informacji na etykiecie, ale jest to mały pęczek żubrówki, jak na zdjęciu, a waga razem z opakowaniem wynosi ok. 9 g. Według producenta jest to porcja na 5 litrów alkoholu.

 

Skład: turówka leśna

 

Certyfikaty: PL-EKO-01 (ekologiczna trawa żubrówka)

 

Dlaczego warto stosować trawę żubrówkę?

  • Trawa żubrówka firmy Dary Natury jest ekologiczna i została zebrana w okolicach Puszczy Białowieskiej.
  • Żubrówka, czyli turówka leśna, ma wspaniały smak i aromat, który zawdzięcza między innymi kumarynie – substancji występującej w cynamonie. Aromat żubrówki przywodzi na myśl orientalne przyprawy i może być wspaniałym dodatkiem nie tylko do alkoholu, ale i napojów bezalkoholowych.
  • Zaprawka do żubrówki może być stosowana jako herbatka ziołowa. Kumaryna zawarta w żubrówce działa lekko uspokajająco i przeciwzapalnie.

 

Jak stosować trawę żubrówkę?

  • Suszona żubrówka to przede wszystkim zaprawka do alkoholu – do żubrówki. Według producenta na 1 butelkę 0,5 l daje się 1-2 trawki żubrówki i szczyptę cukru na ok. 10-14 dni przed spożyciem. O gotowości do spożycia świadczy lekko zielonkawy kolor wódki.
  • Suszona trawa żubrówka to również herbatka ziołowa, którą można parzyć podobnie jak rumianek.
  • Nasz sklep internetowy poleca również eksperymenty kulinarne z zastosowaniem żubrówki. Ponieważ trawa żubrówka ma zapach podobny do orientalnych przypraw, może dodać smaku potrawom obiadowym.

 

Nasz sklep internetowy oferuje odbiór osobisty produktu. Dostępne lokalizacje: Łomianki. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić trawę żubrówkę (zaprawkę do alkoholu) Dary Natury!

30 innych produktów w tej samej kategorii: