Obniżka! Sól niskosodowa z potasem, magnezem i jodem 500g (Magdisol) Zobacz większe

Sól niskosodowa z potasem, magnezem i jodem 500g (Magdisol)

23v-502

Nowy produkt

Ważność do 31-08-2019 r. Magdi sól to zamiennik soli kuchennej do stosowania w diecie niskosodowej. Sód jest tu częściowo zastąpiony innymi minerałami, zwłaszcza potasem (który też jest słony).

Więcej szczegółów

4 szt.

4,72 zł brutto

-20%

5,90 zł brutto

OPIS

Magdisol to sól o obniżonej zawartości sodu,

stosowana jako zamiennik soli. Zwykła sól to czysty chlorek sodu. Ponieważ w dzisiejszych czasach sól jest nadużywana, wiele osób cierpi na nadmiar sodu, który prowadzi do nadciśnienia i chorób nerek. Sól niskosodowa to sposób na ograniczenie sodu w diecie – chlorek sodu jest tu częściowo zastąpiony innymi solami mineralnymi, takimi jak chlorek potasu, węglan magnezu i jodek potasu. Nie oznacza to, że sól niskosodowa Magdisol jest dużo mniej słona od zwykłej soli, ponieważ chlorek potasu ma również słony smak, choć w mniejszym stopniu. Nasz sklep internetowy poleca również inne zamienniki soli kuchennej, takie jak sól himalajska, sól czarna kala namak czy sól ziołowa. Gdzie kupić? Zajrzyj do kategorii „Sól”.

 

Masa netto: 500 g

 

Skład: chlorek sodu (74,0%), chlorek potasu (24,7%), węglan magnezu, jodek potasu.

 

Podobnie jak zwykła sól kuchenna, sól niskosodowa z potasem i magnezem nie powinna być nadużywana, zwłaszcza w przypadku stosowania niektórych leków.

 

Zawartość w 100 g:

Wartość energetyczna: 0

Białko: 0

Węglowodany: 0

Cukry: 0

Tłuszcze: 0

Błonnik: 0

Sód: 29,0 g

Potas: 12500 mg – 625% ZDS*

Magnez: 360 mg – 96% ZDS*

Jod: 2300 µg – 1533% ZDS*

*ZDS = zalecane dzienne spożycie

 

Dlaczego sól niskosodowa Magdisol to dobry zamiennik soli?

  • Sól niskosodowa z potasem i magnezem zawiera mniej sodu od zwykłej soli. To dobrze, ponieważ w dzisiejszych czasach wielu ludzi nadużywa soli, a przez to ma problem z nadmiarem sodu w organizmie. Sód zatrzymuje wodę w organizmie, przez co powoduje nadciśnienie tętnicze. Może to prowadzić do chorób nerek, zaburzeń pracy serca czy udaru mózgu. Dodatkowo wysoka zawartość sodu w organizmie zwiększa wydalanie wapnia z moczem, co prowadzi do osteoporozy. Na nasze nieszczęście sól jest dodawana do wielu produktów takich jak napoje, wędliny czy sery, ponadto sód występuje także naturalnie w różnego rodzaju żywności, dlatego dieta niskosodowa wymaga wielu wyrzeczeń. Z tego względu bardzo pomocna jest sól niskosodowa Magdisol.
  • Zwykła sól zawiera tylko chlorek sodu, natomiast Magdi sól niskosodowa zawiera w pewnym stopniu także chlorek potasu, węglan magnezu i jodek potasu. Potas, magnez i jod to ważne składniki mineralne, których niedobór może mieć poważne konsekwencje. Jeśli należysz do osób, które cierpią na niedobór potasu, magnezu czy jodu, sól sodowo-potasowa z magnezem i jodem Magdisol może okazać się dobrym rozwiązaniem.
  • Warto wspomnieć, że potas ma lekko słony smak, dlatego sól niskosodowa Magdisol nie jest dużo mniej słona od zwykłej soli.

 

Dla głodnych wiedzy

Wiesz już, co to sól niskosodowa Magdisol, gdzie kupić ten produkt i jak go stosować, może zainteresują cię jeszcze następujące ciekawostki:

  • Dlaczego sól jest słona? Skąd się bierze słony smak? Co jest słone poza solą? Za słony smak odpowiadają jony metali alkalicznych, czyli litowców. Należą do nich lit, sód, potas, rubid, cez i frans. Najbardziej słony jest sód. Im bliżej sodu na tablicy okresowej, tym bardziej słony smak, dlatego też potas i lit przypominają sód najbardziej (choć są o wiele mniej słone), a pozostałe metale już dużo mniej. Dlatego właśnie możliwa jest sól o obniżonej zawartości sodu, a nawet sól bezsodowa, składająca się wyłącznie ze związków potasu.
  • Najlepszym sposobem na walkę z nadmiarem sodu jest całościowa dieta niskosodowa, której częścią może być Magdi sól niskosodowa. Nasz sklep internetowy poleca picie wody mineralnej o niskiej zawartości sodu, stosowanie w kuchni dużej ilości przypraw (ponieważ często solimy dlatego, że potrawie brakuje smaku) i wybieranie posiłków, które nie wymagają solenia. Nasz sklep ma w ofercie także produkty takie jak bulion o niskiej zawartości soli czy przyprawa jarzynka bez soli i glutaminianu sodu.
  • Sól niskosodowa to po angielsku low-sodium salt, a zamiennik soli to salt substitute.
  • Glutaminian sodu to również źródło sodu, dlatego unikaj przypraw i innych produktów, które go zawierają.

 

Nasz sklep internetowy oferuje odbiór osobisty towaru w następujących miejscowościach: Łomianki. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić sól niskosodową Magdisol, tylko u nas niska cena i wysyłka do całego kraju.

8 innych produktów w tej samej kategorii: