Boraks (borax) czteroboran sodu dziesięciowodny Zobacz większe

Boraks (borax) czteroboran sodu dziesięciowodny

23v-x108

Nowy produkt

Boraks może służyć jako środek czyszczący. Jest bezpieczną altenatywą do produktów czyszczących dostępnych w marketach.

Więcej szczegółów

Duża ilość

14,60 zł brutto

OPIS

Boraks (borax) czteroboran sodu dziesięciowodny

Opakowanie 1 kg.

Co to jest borax?

Jet to sól sodowa kwasu borowego, występuje naturalnie w przyrodzie jako minerał (tinkal) Powstaje podczas krystalizacji wód z jezior boranowych w klimacie suchym i gorącym (pustynia Atacama w Chile, Iran, Dolina Śmierci w USA, Turcja, Włochy, Rumunia).

Czy boraks jest bezpieczny?

Jego toksyczność jest  oceniona na poziomie toksyczności soli kuchennej, co nie znaczy, że jest w 100 % bezpieczny. Bezpieczeństwo jest zależne od dawki i przyjmuje się, że 5 gram boraksu dla dorosłego człowieka (około 60 kg wagi) jako bezpieczną dawkę. Planujemy używać go jako środkek czystości a nie spożywać, dlatego uważam boraks za środek o wiele bezpieczniejszy i łagodnieszy dla środowiska niż środki czystości dostępne w sklpeach. Nawet przy użyciu go do zmywania w zywarkach gdzie można założyć, że zostanie w niewielkich ilościach spożyty.

Do czego użyc boraksu?

  • do czyszczenia kuchni i łazienek
  • jako wybielacz do prania i firan
  • jako wybielacz do usuwania plam
  • do usuwania brzydkiego zapachu kociej i psiej uryny w kuwetach
  • do usuwania odoru z pojemników na śmieci
  • do czyszczenia i dezynfekowania lodówek, lad chłodniczych itp.
  • preparat do udrażniania rur 
  • preparat na insekty
  • do odstraszania owadów

SKŁADNIKI
Czteroboran sodu dziesięciowodny 
Wzór chemiczny: Na₂B₄O₇·10H₂O

Kilka sposobów jak używać boraksu:


1.  Jako środek czyszczący do różnych powierzchni
Wymieszać 1/2 szklanki octu i 2 łyżki boraksu z 2 litrami wody. Dodać kilka kropli olejku eterycznego np. z drzewa herbacianego lub innego ulubionego. Powstały środek skutecznie czyści i dezynfekuje. Wykorzystaj go do podłóg powierzchni w kuchni i łazience. Usunie osad z bateri umywalkowych z okna, lustra czy ściany w łazience.

2. Pasta do czyszczenia zlewu, wanny, umwalki, kafelków:
Wymieszać boraks z wodą (ok. 1 szklanki boraksu i 1/4 szklanki wody). Pastę rozsmarowujemy na czyszczonej powierzchni i zostawiamy na 15 minut. Po tym czasie zmywamy ją gorącą wodą.

3. Czyszczenie sedesu:
Mieszamy pół szklanki boraksu z 2 L wody i takim roztwore czyścimy muszlę klozetową. W przypadku silnego zabrudzenia należy wsypać do muszli pół szklanki boraksu i zostawić na 1-2 godziny wyszorować i spłukać.

Ciekawostka:

Borax jest ostatnio bardzo popularny wśród dzieci w wieku szkolnym, które wykorzystują go przy produkcji glutków tzw "Slime -ów". Poczytaj w internecie jak zrobić slime z boraxu.

Już wiesz gdzie kupić i jak używać boraksu (boraxu), nie zastanawiaj się internetowy sklep Ekolubek to niska cena, szybkie zakupy oraz bezpłatna wysyłka lub odbiór osobisty na terenie gminy Łomianki.

16 innych produktów w tej samej kategorii: