Siemię konopne - nasiona konopi łuskane BIO 200g (Bio Planet) Zobacz większe

Siemię konopne - nasiona konopi łuskane BIO 200g (Bio Planet)

5v-593

Nowy produkt

Siemię konopne to składnik śląskiej, wigilijnej zupy siemieniotki. Ma zdrowe tłuszcze i dużo wyjątkowo wartościowego białka.

Więcej szczegółów

Duża ilość

22,90 zł brutto

OPIS

Siemię konopne

to ziarna konopi, rośliny włóknistej i oleistej podobnej do lnu. Nasiona konopi łuskane są cenione ze względu na dużą zawartość białka i zdrowych tłuszczów roślinnych, jest to również składnik tradycyjnej śląskiej zupy wigilijnej – siemieniotki. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić nasiona konopii na siemieniotkę lub inne produkty z konopi, nasz sklep internetowy ma bogatą ofertę tego typu produktów.

 

Masa netto: 200 g

 

Skład: nasiona konopi łuskane 100% (certyfikowany składnik ekologiczny)

 

Certyfikaty: PL-EKO-07 (ekologiczne nasiona konopi)

 

Informacje dla alergików: ziarno konopi łuskane może zawierać alergeny: gluten, orzeszki ziemne i inne orzechy, sezam, soję.

 

Wartość odżywcza w 100 g (informacje spisane z etykiety 11 marca 2016, mogą być nieaktualne):

Wartość energetyczna: 2353 kJ / 569 kcal

Tłuszcz: 48 g

w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 4,3 g

Węglowodany: 3,3 g

w tym cukry: 2,4 g

Białko: 25 g

Sól: 0,0 g

 

Dlaczego warto stosować nasiona konopi łuskane Bio Planet?

  • Siemię konopne łuskane ma dużą zawartość białka, dlatego też może spełniać podobną funkcję jak soja – stanowić dobre źródło białka na diecie wegetariańskiej. Jest to białko wyjątkowo wartościowe, ponieważ podobnie jak mięso zawiera wszystkie aminokwasy egzogenne - niezbędne człowiekowi, ale nie wytwarzane przez nasz organizm. Nie każde białko roślinne zawiera komplet tych aminokwasów.
  • Ziarno konopi łuskane zawiera też dużo zdrowych tłuszczów pochodzenia roślinnego.
  • Nasiona konopii łuskane są podstawowym składnikiem tradycyjnej śląskiej zupy siemieniotki, spożywanej podczas wieczerzy wigilijnej.

 

Jak stosować siemię konopne Bio Planet?

  • Podstawowe zastosowanie to zupa z konopi znana jako siemieniotka, siemionka, konopiotka czy konopianka – tradycyjna potrawa wigilijna na Śląsku. Głównym składnikiem tej potrawy jest właśnie siemię konopne. Siemieniotka podawana jest z kaszą.
  • Nasiona konopi łuskane można zmielić podobnie jak siemię lniane i w tej postaci dodawać do najrozmaitszych dań i deserów. Nasz sklep internetowy poleca to zastosowanie w szczególności wegetarianom szukającym dobrego źródła białka w pożywieniu.
  • Ziarna konopii obłuszczone można też przyjmować w formie herbatki czy też zimnego koktajlu.

 

Nasz sklep internetowy oferuje odbiór osobisty towaru. Dostępne lokalizacje: Łomianki. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić siemię konopne ekologiczne łuskane, tylko u nas niska cena i wysyłka do całego kraju.

 

Dla głodnych wiedzy

Wiesz już, co to siemię konopne łuskane, gdzie kupić te nasiona i jakie mają zastosowanie, może zainteresują cię jeszcze poniższe ciekawostki:

  • Konopie to dość kłopotliwe słowo w języku polskim. Ma ono tylko liczbę mnogą, dlatego poprawna forma mianownikowa tego słowa to konopie, a nie: konopia. Mówimy: konopie są składnikiem tradycyjnej, śląskiej potrawy, a nie: konopia jest składnikiem. Kłopotliwy jest też dopełniacz, brzmi on: konopi, a nie: konopii. Tak więc piszemy: wyrwać się jak filip z konopi (filip małą literą, ponieważ nie jest to imię, tylko dawne określenie zająca). Cała odmiana: M. konopie, D. konopi, C. konopiom, B. konopie, N. konopiami, Ms. konopiach, W. konopie. Możemy użyć tego słowa w zdaniu: nasz sklep internetowy sprzedaje najlepszej jakości konopie. Dawniej istniała liczba pojedyncza słowa konopie i brzmiała: ta konop'.
  • Z pewną trudnością językową wiąże się również powiedzenie „wyrwać się jak filip z konopi”. Rzecz z tym, że filip nie jest tu imieniem, tylko starym określeniem na zająca, dlatego też nie zapisujemy tego słowa wielką literą. Wyrażenie odnosi się zapewne do sytuacji, w której zając wyskakuje spośród konopi.
  • Nasiona konopii to inaczej siemię konopne. Siemię to według internetowego słownika PWN „nasiona roślin oleistych”. Inny przykład siemienia to siemię lniane.

30 innych produktów w tej samej kategorii: