Obniżka! Korzeń mniszka lekarskiego EKO 100g (Dary Natury) Zobacz większe

Korzeń mniszka lekarskiego EKO 100g (Dary Natury)

23v-223

Nowy produkt

Mniszek lekarski korzeń jest stosowany w chorobach wątroby i dróg żółciowych, przy anemii, początkach cukrzycy i na obniżenie cholesterolu. Ekologiczny 100g.

Więcej szczegółów

5 szt.

6,02 zł brutto

-30%

8,60 zł brutto

OPIS

Mniszek lekarski korzeń

Mniszek lekarski to roślina dobrze wszystkim znana pod nazwą mlecz albo dmuchawiec. Rośnie powszechnie na trawnikach, najpierw pod postacią żółtych kwiatów a potem białych dmuchawców, i nie każdy wie, że jest to roślina bardzo pożyteczna z wieloma zastosowaniami zarówno w zielarstwie, jak i kuchni.

 

Praktycznie każda część mniszka lekarskiego: korzeń, liście i kwiat, jest jadalna. Liście i korzeń mniszka lekarskiego nadają się na sałatkę. Sałatka z mniszka lekarskiego występuje w kuchni francuskiej pod kilkoma nazwami: la salade de pissenlit, la salade de barabans albo la salade à la chaude meurotte i składa się z liści i korzenia mniszka lekarskiego oraz boczku albo jaj na miękko.

 

Korzeń mniszka lekarskiego stosowany jest też w ziołolecznictwie. Według literatury korzeń mniszka lekarskiego może być wykorzystywany jako środek wspomagający przy schorzeniach wątroby i dróg żółciowych, przy kamicy żółciowej, pobudzający wydzielanie soku, żółciotwórczy i żółciopędny. Korzeń mniszka lekarskiego ma też obniżać poziom cholesterolu i być stosowany przy anemii, miażdżycy i cukrzycy.

 

Prażony korzeń mniszka lekarskiego służy do wyrobu zamiennika kawy popularnego na Zachodzie. Jest to tzw. dandelion coffee czyli kawa z mniszka lekarskiego (nasz sklep internetowy ma ją w swojej ofercie). Wzmianki o niej pojawiają się już w XIX-wiecznej prasie anglosaskiej. W Polsce nie jest jeszcze znana, ponieważ mamy swoje typowe kawy, zwł. kawę żołędziową.

 

To jeszcze nie wszystko, co oferuje nam korzeń mniszka lekarskiego. W Wielkiej Brytanii istnieje napój o nazwie dandelion and burdock czyli dosł. mniszek lekarski i łopian. Znany jest od średniowiecza. Do jego wyboru używany jest poddany fermentacji korzeń mniszka lekarskiego i łopianu.

 

Czemu warto stosować mniszek lekarski korzeń Dary Natury?

  • Korzeń mniszka lekarskiego to znany środek na wątrobę i drogi żółciowe, stosowany przy różnych schorzeniach, takich jak kamica żółciowa. Według literatury zielarskiej jest żółciotwórczy i żółciopędny, pobudza wydzielanie soku, obniża poziom cholesterolu i pomaga w początkach cukrzycy.

 

Jak stosować mniszek lekarski korzeń?

  • 1 łyżkę korzeni mniszka lekarskiego zalać szklanką wody, powoli ogrzewać, a następnie gotować 5 minut. Odstawić na 10 minut i przecedzić. Wywar z korzenia mniszka lekarskiego pić 2-3 razy dziennie przed posiłkami.

 

Mniszek lekarski korzeń - masa netto: 100 g

 

Certyfikaty: PL-EKO-01

 

Kraj pochodzenia: Polska

 

Skład:

mniszek lekarski korzeń 100%

 

Dla głodnych wiedzy:

mniszek lekarski to po angielsku dandelion a po francusku le pissenlit albo dent-de-lion. Pisse en lit znaczy po francusku dosłownie mocz w łóżku i wynika z moczopędnego działania, jakie ma kwiat mniszka lekarskiego. Dent de lion to po francusku dosłownie: ząb lwa i wynika z kształtu liści mniszka lekarskiego. Korzeń mniszka lekarskiego to dandelion root po angielsku i la racine du pissenlit po francusku. Jako dmuchawiec mniszek lekarski występuje po angielsku jako blowball albo clock, a po francusku: une aigrette.

 

Nie zastanawija się dłużej gdzie kupić korzeń mniszka lekarskiego. Nasz sklep internetowy oferuje korzeń mniszka lekarskiego również z odbiorem osobistym. Dostępne lokalizacje: Łomianki.

30 innych produktów w tej samej kategorii: