Suszona aronia 50g (Kawon) Zobacz większe

Suszona aronia 50g (Kawon)

8v-253

Nowy produkt

Suszone owoce aronii mają mnóstwo witamin i minerałów. Doskonałe źródło witaminy P. Silne antyoksydanty. Można jeść bez przygotowania lub w formie naparu.

Więcej szczegółów

Duża ilość

3,90 zł brutto

OPIS

Aronia suszona

to czarny owoc, który spożywany na świeżo ma mocno cierpki smak. Znane są liczne przetwory, których podstawą są owoce aronii, np. dżemy, konfitury, soki i syropy. Jednak najlepszym sposobem na wykorzystanie pozytywnych właściwości tej rośliny jest suszona aronia dostępna o każdej porze roku i gotowa do spożycia bez przygotowania. Owoc aronii to silny przeciwutleniacz.

 

Czemu warto stosować suszone owoce aronii Kawon?

  • Suszona aronia to znakomite źródło naturalnych witamin C, P, B2, B6, E oraz A. Warto w szczególności podkreślić znaczną zawartość witaminy P, której niewiele jest w innych owocach uprawianych tradycyjnie w Polsce. Aronia suszona zawiera również dużo garbników, pektyn i składników mineralnych.
  • Suszona aronia jest silnym przeciwutleniaczem.
  • Owoce aronii mogą być też stosowane jako barwnik bo deserów, herbat i wszelkich posiłków.

 

Suszona aronia – jak ją stosować?

  • Aronia suszona nadaje się do bezpośredniego spożycia bez konieczności przygotowywania naparu. Można ją więc jeść tak jak orzechy czy rodzynki.
  • Aronia suszona stosowana jest jednak bardzo często w formie naparów. W tym celu 1 łyżeczkę rozdrobnionych owoców aronii należy zalać 1 szklanką.

 

Suszona aronia – masa netto: 50 g

 

Dla głodnych wiedzy:

  • Aronia to słowo, które może przysparzać pewne problemy jeśli chodzi o odmianę. Dopełniacz tego słowa ma na końcu dwa „i”, tak więc mamy suszone owoce aronii, a nie suszone owoce aroni. Zasada jest taka, że jedno „i” mają w dopełniaczu słowa rodzime albo zapożyczone bardzo dawno temu (np. głębia - głębi), natomiast większość zapożyczeń ma dwa „i”.
  • Owoc aronii to po angielsku chokeberry, od słowa choke – dławić się, dusić się, co zapewne ma związek z tym, że owoce aronii wywołują w ustach uczucie cierpkości. W niektórych językach słowiańskich aronia znana jest jako „czarna jarzębina”.

 

Nasz sklep ekologiczny oferuje odbiór osobisty towaru w następujących miejscowościach: Łomianki.

30 innych produktów w tej samej kategorii: