Suszony owoc tarniny EKO 100 g (Dary Natury)

8v-256

Nowy produkt

Owoce tarniny mają oryginalny, cierpki smak. Dla osób przemęczonych, silne antyoksydanty. Do herbatki albo do sosu. Ekologiczne.

Więcej szczegółów

Duża ilość

4,30 zł brutto

OPIS

Owoc tarminy

Owoc tarniny to rodzaj śliwki, jednak niewiele ma wspólnego ze zwykłą śliwką jeśli chodzi o smak i zastosowanie. Owoce tarniny, znane też jako tarki czy ciarki, są małe, cierpkie i charakteryzują się unikalnym smakiem. Suszony owoc tarniny to doskonałe źródło antyoksydantów i produkt mający zastosowanie zarówno w ziołolecznictwie, jak i w kuchni.

Czemu warto stosować suszony owoc tarniny Dary Natury?

 • Herbatka z owocu tarniny polecana jest dla osób przemęczonych, wyczerpanych, pracujących umysłowo lub łatwo się przeziębiających.
 • Suszone owoce tarniny mogą być stosowane jako środek wspomagający pracę wątroby.
 • Ponadto, tarnina owoc suszony ma działanie oczyszczające organizm, usuwa toksyny i reguluje przemianę materii.
 • Tarnina suszona to silny antyoksydant. Antyoksydanty to substancje, które powstrzymują wolne rodniki odpowiadające za starzenie się organizmu.
 • Nasz sklep internetowy zachęca też, by owoc tarniny stosować w kuchni bez względu na właściwości zielarskie: jako smaczną herbatkę albo dodatek do potraw.

Tarnina owoc Dary Natury – jak ją stosować?

 • Podstawowe zastosowanie tarniny to herbatka. Przepis: jedną łyżeczkę zalej szklanką wrzątku i pozostaw pod przykryciem na ok. 10-15 minut. Pij 1-2 razy dziennie.
 • Możesz też skomponować własną mieszankę herbacianą. Owoce tarniny mogą wystąpić razem z twoją ulubioną herbatą, innymi suszonymi owocami, suszonymi kwiatami (np. hibiskusem) i ziołami. Cena takiego przedsięwzięcia jest niewielka, a efekt nieziemski.
 • Suszona tarnina może być ciekawym dodatkiem do sosu mięsnego, a także do wielu innych potraw. Jeśli wciąż nie wiesz, co zrobić z owoców tarniny, nasz sklep internetowy poleca dodanie tarniny do sosu grzybowego.
 • Tarnina owoc suszony może też być posłużyć do aromatyzowania alkoholu.
 • Suszony owoc tarniny może też być oryginalnym dodatkiem do kiszonych ogórków, a po zmieleniu – ciekawą przyprawą także do innych potraw.

 

Tarnina owoc – masa netto: 100 g

Skład: suszony owoc tarniny 100%

Certyfikaty: PL-EKO-01

Nasz sklep ze zdrową żywnością oferuje odbiór osobisty produktu. Dostępne lokalizacje: Łomianki. Tylko u nas niska cena, nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić owoc tarniny.

Dla głodnych wiedzy:

 • Tarnina to tak naprawdę odmiana śliwy. Tak więc owoc tarniny to w pewnym sensie śliwki. Gdyby zrobić dżem z tarniny, można by powiedzieć, że to powidła z tarniny (powidła to termin zarezerwowany dla śliwek).
 • Tarnina to dziś dość mało znany owoc, jednak nie zawsze tak było, o czym świadczy duże bogactwo nazw owocu tarniny w języku polskim: tarnina, tarka, tarń, ciara, ciarka, cierń, tarnośliwa, tarnośliwka, dziki śliwka. Tak więc nasz sklep internetowy niniejszym oferuje wam suszone ciarki, ciary, tarki, tarnie i ciernie.
 • Nazwy tarniny w innych językach słowiańskich to między innymi: po rosyjsku Тёрн [ciorn], po czesku trnka, po chorwacku trnina. Tarnina owoc po angielsku to blackthorn albo sloe, a po francusku: épine noire. Jeśli zastanawiasz się, co zrobić z tarniny, możesz poszukać pomysłów w zagranicznych tekstach, każdy kraj ma swoje tradycyjne zastosowania.
 • Owoce tarniny występują w herbie niemieckiej gminy Dranske. Zobacz, jak wygląda ten herb. Zwróć uwagę na ciernie.
 • Owoc tarniny pojawia się w polskiej renesansowej pieśni "Zakłułam się tarnem" Mikołaja z Krakowa. Występuje też w starej literaturze. Np. w Syzyfowych Pracach Żeromskiego: „Zbocze najbliższego wąwozu ... porastały ogromnie gęste zarośla tarek, leszczyny, jeżyn, kaliny i jałowcu”. Bolesław Prus: „Na drożynie tej pełno berberysu, tarek, dzikich róż”.
 • Owoce tarniny, czyli tarki, są mocno cierpkie, to znaczy, że kiedy bierzemy je do ust, czujemy dziwne drętwienie języka. Za drętwienie odpowiadają garbniki. Jest o tym tajemnicza wzmianka w Biblii: „Ojcowie jedli cierpkie jagody, a synom zdrętwiały zęby”. Jednak cierpkie jagody, o których mowa, to zapewne nie owoce tarniny, ale coś bardziej śródziemnomorskiego.
 • Tarnina służyła dawniej jako żywopłot, który skutecznie uniemożliwiał przejście zwierzętom ze względu na ciernie. Ciekawie musiało wyglądać ogrodzenie, które wszędzie dokoła porastały owoce tarniny, czyli tarki. Zwierzęta, które miały nie przechodzić przez to ogrodzenie, zapewne nie musiały się zastanawiać, gdzie kupić owoc tarniny.

30 innych produktów w tej samej kategorii: