Błonnik witalny naturalnie 200g (Natur-Vit) Zobacz większe

Błonnik witalny naturalnie 200g (Natura Wita)

23v-154

Nowy produkt

Błonnik witalny naturalnie 200g (Natura Wita)

Na odchudzanie, dla cukrzyków, na cholesterol. Reguluje pracę jelit, obniża ciśnienie krwi. Nasz sklep eko oferuje nasiona babki płesznik i łupina babki jajowatej.

Więcej szczegółów

Duża ilość

8,50 zł brutto

OPIS

Błonnik witalny naturalnie 200g (Natura Wita)

To nazwa mieszanki dwóch składników, znanych jako łupina babki jajowatej i nasiona babki płesznik. Dwa gatunki roślin, które łączy pewna cecha: są bardzo bogate w naturalny błonnik. Błonnik witalny to nowy popularny sposób na odchudzanie, ale jego działanie i efekty wykraczają poza dietę odchudzającą i nasz sklep internetowy poleca błonnik witalny także dla cukrzyków, na cholesterol i nadciśnienie. Potężne działanie, a cena naprawdę niska! Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić błonnik witalny.

 

Na co pomaga błonnik naturalnie witalny Natura Wita?

 • Błonnik witalny stosowany jest przede wszystkim na odchudzanie. Wynika to z tego, że łupina babki jajowatej i nasiona babki płasznik to najlepsze źródła błonnika – naturalne i obfite. Błonnik zaś nie ma kalorii (ponieważ go nie trawimy), ale przez to, że pęcznieje w żołądku, daje nam uczucie sytości i tym samym powstrzymuje przed zjedzeniem czegoś tuczącego.
 • Błonnik naturalnie witalny Natura Wita polecany jest osobom mającym problem z regularnym wypróżnianiem, ale nie tylko: błonnik witalny pomaga oczyścić jelita, gdzie zalega dużo niestrawionego pokarmu. Skutkiem ubocznym tego może być lekka utrata wagi.
 • Ponadto błonnik witalny reguluje poziom cukru we krwi, co ma znaczenie dla cukrzyków. Jak to się dzieje? Błonnik naturalnie witalny spowalnia trawienie, przez co glukoza dociera do krwi stopniowo, nie powodując gwałtownego wzrostu. W konsekwencji zmniejsza się szansa osiągnięcia niebezpiecznie wysokiego poziomu cukru we krwi.
 • Dodatkowo błonnik witalny Natura Wita obniża poziom cholesterolu we krwi, czyli jest to naturalny środek na cholesterol. Ma to duże znaczenie dla wszystkich osób, u których cholesterol stanowi poważny problem zdrowotny.
 • Na koniec należy wspomnieć, że błonnik naturalnie witalny, czyli nasiona babki płesznik i łupina babki jajowatej, może pomóc obniżyć ciśnienie krwi, co z kolei jest ważne przy nadciśnieniu. Dieta przy nadciśnieniu powinna uwzględnić odpowiednią ilość błonnika dziennie.

 

Jak stosować błonnik witalny Natura Wita?

 • Jeden dość typowy sposób na przygotowanie błonnika witalnego to błonnik witalny z wodą: 3 łyżeczki błonnika zalej niewielką ilością wody, mleka, soku lub innego płynu i poczekaj, aż błonnik naturalnie witalny lekko spęcznieje, następnie wypij zawartość. Błonnik witalny po zmieszaniu z wodą tworzy specjalny śluz, podobnie jak siemię lniane. Po angielsku taki śluz roślinny określany jest jako mucilage.
 • Nasz sklep internetowy poleca też dodawanie błonnika do wszelkich posiłków, np. zupy mlecznej lub jogurtu. Błonnik witalny wspaniale nadaje się do zup i sosów, ponieważ poprzez spęcznienie może dodać im trochę gęstości.
 • Inne popularne zastosowanie to koktajl z błonnikiem. Koktajl błonnikowy składa się z najróżniejszych nasion takich jak siemię lniane, pestki dyni, nasiona słonecznika i jest w nim oczywiście także błonnik naturalnie witalny. Mogą być owoce i inne składniki. Wszystko jest mielone, zalewane wodą i mieszane. Koktajl z błonnikiem jedz jako samodzielny posiłek. Nasz sklep internetowy ma radę: zrób koktajl błonnikowy z użyciem mąki z pestek dyni (gdzie kupić? u nas, niska cena). Mąka z pestek dyni zabarwi koktajl z błonnikiem na zielono.
 • Pamiętaj, że ważne jest odpowiednie dawkowanie błonnika witalnego. Błonnik naturalnie witalny zawiera podwyższoną zawartość błonnika, a przyjmowanie zbyt dużej ilości dziennie może zaszkodzić, np. utrudnić wchłanianie witamin.
 • Jeśli stosujesz błonnik naturalnie witalny, przyjmuj dużo płynów (ponieważ błonnik powinien mieć od czego spęcznieć). Przez pierwszy okres przyjmowania błonnika zwracaj uwagę na swoje indywidualne potrzeby organizmu i na tej podstawie dostosuj ilość błonnika. Błonnik witalny może działać w różny sposób u różnych osób.

 

Błonnik witalny Natura Wita – masa netto: 200 g

 

Skład:

babka jajowata łupina 80%, babka płesznik nasiona 20%

 

Błonnik naturalnie witalny Natura Wita wyprodukowano w Polsce. Łupina babki jajowatej pochodzi z Indii.

 

Certyfikaty:

błonnik witalny Natura Wita wyprodukowano w zakładzie zarządzanym zgodnie z zasadami systemu zarządzania jakością ISO 9001:2008

 

Susz ziołowy

 

Nasz sklep internetowy dla cukrzyków oferuje odbiór osobisty produktu. Dostępne lokalizacje: Łomianki. Nie zastanawiaj się więcej, gdzie kupić błonnik naturalnie witalny, (babka płesznik, babka jajowata) tylko u nas niska cena!

 

Dla głodnych wiedzy

 

Wiesz już, co to jest błonnik witalny, gdzie kupić ten produkt i jaka jest cena, ale może zainteresują cię jeszcze poniższe ciekawostki:

 • Nazwa błonnik pochodzi od słowa błona, ponieważ błonnik jest budulcem błony komórkowej.
 • Błonnik witalny to nie jedyne dobre źródło błonnika w pokarmie. Inne dobre źródła błonnika to otręby, siemię lniane i jabłka. Gdzie kupić otręby, siemię lniane albo inne produkty bogate w błonnik? Nasz sklep internetowy ma je w ofercie, niska cena.
 • Babka jako roślina rosnąca na polu to po angielsku plantain, a jako suplement diety - źródło błonnika: psyllium. Po angielsku nie ma określenia takiego jak błonnik witalny czy błonnik naturalnie witalny, podobne suplementy zwane są po prostu psyllium. Rzadko też w nazwach występują nazwy podgatunków babki, najczęściej nasiona babki płesznik to po prostu psyllium seeds a łupina babki jajowatej to psyllium seed husks. Jeśli jednak chcemy rozróżnić i nie używać nazw łacińskich (Plantago ovata – babka jajowata i Plantago psyllium – babka płesznik), to mówimy: black psyllium (babka płesznik) i white psyllium (babka jajowata). Babka jajowata jest też określana jako ispaghula i isabgol – słowami pochodzącymi z języka indyjskiego. Babka jajowata wywodzi się z Indii i jak widać wyżej, błonnik witalny oferowany przez nasz sklep internetowy ma w sobie babkę jajowatą właśnie z Indii. Tak więc podsumowując błonnik witalny to psyllium i w jego składzie są nasiona babki płesznik – black psyllium seeds i łupina babki jajowatej – white psyllium seed husks.

30 innych produktów w tej samej kategorii: