Kuklik kłącze EKO 25g (Dary Natury)

23v-443

Nowy produkt

Kłącze kuklika to staropolska przyprawa podobna do goździków, także środek przeciwbiegunkowy i nie tylko. Dodaj do grzańca, piernika, sosu. Ekologiczny.

Więcej szczegółów

2 szt.

6,50 zł brutto

OPIS

Co to jest kłącze kuklika? To zapomniana, staropolska przyprawa i surowiec zielarski. Kuklik kłącze aromatem przypomina goździki, przez co znany jest też jako ziele goździkowe. W ziołolecznictwie kłącze kuklika stosowane jest m.in. jako środek przeciwbiegunkowy, wzmacniający, antyseptyczny i na choroby żołądka. Gdzie kupić? Oczywiście u nas (niska cena).

 

Dlaczego warto stosować kuklik kłącze Dary Natury?

 • Kłącze kuklika to staropolska przyprawa. Sprawdź, jaki ma smak i aromat, eksperymentuj i przygotuj oryginalne potrawy z tą niemal nieznaną i niedostępną przyprawą. Nasz sklep internetowy poleca kuklik w szczególności jako dodatek do staropolskich potraw.
 • Kuklik kłącze Dary Natury stosowany był dawniej jako środek przeciwbiegunkowy, wzmacniający, ściągający i antyseptyczny w chorobach żołądka i malarii. Wzmianka o tym występuje między innymi w dziełach Oskara Kolberga, polskiego etnografa. Pisze on, że polscy górale stosowali kuklik pospolity (znany też jako benedik) w chorobach żołądkowych. Inna wzmianka o surowcu zielarskim, jakim jest kłącze kuklika, występuje w XVI-wiecznej księdze „O ziołach i o mocy ich” Stefana Falimirza, polskiego botanika i lekarza.
 • Kłącze kuklika jest używane do płukania jamy ustnej w celu wzmocnienia dziąseł i zębów.
 • Kuklik kłącze zawiera wartościowe flawonoidy, kwasy organiczne, garbniki i olejki eteryczne.

 

Jak stosować kuklik kłącze – porady i przepisy:

 • Kłącze kuklika jest podobne do goździków, dlatego też nasz sklep internetowy radzi zastąpić nim goździki w różnych potrawach i napojach.
 • W chłodne dni przyrządź grzaniec z kuklikiem i cynamonem. Możesz też dodać kłącze kuklika i cynamon do kawy. Znane jest też zastosowanie kuklika do aromatyzowania alkoholi, np. likierów. W Brytanii kłącze kuklika dodaje się do ale.
 • Upiecz piernik z kuklikiem i innymi przyprawami.
 • Kuklik kłącze, czyli polski goździk, idealnie nadaje się do wszelkiego rodzaju sosów i duszonych potraw. Dodaj go do sosu grzybowego lub gulaszu.
 • Kłącze kuklika to staropolska przyprawa, dlatego też świetnie może się komponować ze staropolskimi potrawami. Jedną z nich jest zupa piwna gramatka. Sprawdź w książkach kucharskich tradycyjny przepis i wzbogać go o kłącze kuklika.
 • Jeśli chcesz stosować kuklik kłącze ze względu na jego działanie, nasz sklep internetowy proponuje przygotowanie herbatki. Sposób użycia: jedną łyżeczkę zalej szklanką wrzątku i pozostaw pod przykryciem do zaparzenia na około 10-15 minut. Pij 1-2 razy dziennie.

 

Kuklik kłącze – masa netto: 25 g

 

Skład: kłącze kuklika 100%

 

Certyfikaty: PL-EKO-01 (ekologiczne kłącze kuklika)

 

Nasz sklep ze zdrową żywnością oferuje odbiór osobisty produktu. Dostępne lokalizacje: Łomianki. Wiesz już, gdzie kupić kłącze kuklika, tylko u nas bezkonkurencyjna cena.

 

Dla głodnych wiedzy

 

Wiesz już, co to jest kuklik kłącze, gdzie kupić ten produkt i jaka jest cena. Może zainteresują cię też poniższe ciekawostki:

 • Niniejszy produkt, który określamy jako polskie goździki, to kłącze rośliny o nazwie kuklik. Kuklik pospolity jako całość to żółty kwiat rosnący w Polsce pospolicie w lasach i zaroślach. Przypomina trochę jaskra albo kaczeńca.
 • Co to jest kłącze? Kłącze kuklika to nie jest jego korzeń, tylko podziemna łodyga lub coś, co kiedyś było łodygą. Od kłącza odchodzą korzenie. Kłącze to na przykład ta część imbiru, która służy jako przyprawa. Jeśli jadłeś/aś kiedyś świeży imbir, to wiesz, jak wygląda kłącze.
 • Kuklik kłącze znany jest pod wieloma nazwami. Jest to kuklik pospolity, kuklik goździk, ziele goździkowe i benedykt. Słownik polszczyzny XVI wieku wymienia synonimy: benedykt i gwoździkowe ziele. Po łacinie kłącze kuklika brzmi rhizoma gei, a korzeń kuklika (radix gei).
 • Kuklik kłącze to po angielsku wood avens, herb Bennet, colewort albo St. Benedict’s herb. Po francusku kuklik kłącze to la benoîte commune. Jak widać, w wielu językach kłącze kuklika ma coś wspólnego z imieniem Benedykt.
 • Kuklik kłącze występuje też w mieszance przyprawowej Podlaska przyprawa do kawy Dary Natury. Gdzie kupić? Nasz sklep internetowy ma ją w swojej ofercie (niska cena).

30 innych produktów w tej samej kategorii: