Czystek cięty suszony - herbata z czystka 100g (Natura Med) Zobacz większe

Czystek cięty suszony - herbata z czystka 100g (Natura Med)

23v-526

Nowy produkt

Czystek to zioło bogate w polifenole, pod tym względem podobne do zielonej herbaty, jednak bez kofeiny. Herbatka do picia na co dzień zamiast zwykłej herbaty.

Więcej szczegółów

Duża ilość

9,90 zł brutto

OPIS

Czystek to krzew rosnący w regionie śródziemnomorskim, którego suszone ziele wykorzystywane jest do parzenia herbatek. Prezentowana tu odmiana to czystek szary (Cistus incanus) o różowych kwiatach przypominających dziką róże. Jest to czystek suszony i cięty (rozdrobniony). Herbata z czystka znana jest z właściwości podobnych do zielonej herbaty, jednak w przeciwieństwie do niej nie zawiera kofeiny. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić czystek do picia lub inne herbaty ziołowe, nasz sklep internetowy ma dużą ofertę ziół i zdrowych napojów.

 

Gatunek: czystek szary (cistus incanus)

 

Forma: czystek cięty suszony

 

Masa netto: 100 g

 

Kraj pochodzenia czystka: Albania. Herbata z czystka wyprodukowana w Polsce

 

Dlaczego warto stosować czystka?

  • Czystek zawiera substancje zwane polifenolami, które znane są z właściwości przeciwutleniających i przeciwzapalnych. Pod tym względem przypomina zieloną herbatę, jednak w przeciwieństwie do niej nie zawiera kofeiny.

 

Jak stosować czystek?

  • Herbata z czystka jest bardzo łatwa w przygotowaniu. 1 łyżeczkę należy zalać szklanką gorącej wody i parzyć około 5 minut.
  • Jednorazowe wypicie czystka nie przynosi żadnego efektu, poleca się stosowanie go w sposób regularny, długotrwały. Napar z czystka może zastąpić w codziennej diecie zwykłą herbatę lub kawę.
  • Herbatka z czystka może być podawana w podobny sposób jak zwykła herbata: osłodzona z cytryną, także z wanilią, miętą, cynamonem i różnymi innymi dodatkami. Czystek do picia można też łączyć ze zwykłą herbatą.
  • Czystek bywa też używany do płukania jamy ustnej.

 

Dla głodnych wiedzy

Wiesz już, co to czystek, gdzie kupić to zioło i jakie ma właściwości. Może zainteresują cię jeszcze następujące ciekawostki:

  • Produkt prezentowany przez nasz sklep internetowy to ziele czystka (czyli suszone liście itp.). Inny produkt związany z tą rośliną to żywica zwana ladanum, znana od starożytności. W dawnych czasach aby ją pozyskać z krzewów czystka, przepędzano przez nie owce, aby żywica zebrała się na ich sierści.
  • Czystek to po angielsku cistus, a herbata z czystka - cistus tea. Po francusku czystek to ciste, po niemiecku – Zistrosen.
  • Ze względu na podobieństwo do dzikiej róży, czystek znany jest też po angielsku jako rockrose – skalna róża.

 

Nasz sklep internetowy oferuje odbiór osobisty produktu. Dostępne lokalizacje: Łomianki. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić czystek (herbatę z czystka), tylko u nas niska cena i wysyłka do całego kraju!30 innych produktów w tej samej kategorii: