Pokrzywa liofilizowana w proszku BIO 50g (Lyofood) Zobacz większe

Pokrzywa liofilizowana w proszku BIO 50g (Lyofood)

23v-808

Nowy produkt

Liofilizowana czyli suszona po zamrożeniu. Zachowuje smak i wartość odżywczą świeżych liści pokrzywy. Dużo witamin i minerałów, np. żelaza. Ekologiczna.

Więcej szczegółów

23,90 zł brutto

OPIS

Liofilizacja polega na suszeniu zamrożonej żywności. Pokrzywa liofilizowana to właściwie pokrzywa suszona, ale w specyficzny sposób, który sprawia, że zachowuje naturalny smak, kolor i wartość odżywczą. Prezentowana tu pokrzywa firmy Lyofood jest liofilizowana, sproszkowana i ekologiczna. Można ją stosować jako źródło witamin i minerałów (zwł. żelaza przy niedokrwistości) albo jako składnik potraw, np. jadanej w dawnych czasach zupy z pokrzywy. Ekologiczna pokrzywa w proszku Lyofood ma dużo błonnika i mało kalorii, tak więc nadaje się jako uzupełnienie diety odchudzającej. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić pokrzywę sproszkowaną liofilizowaną lub inne produkty z pokrzywy, nasz sklep internetowy posiada bogatą ofertę tego typu produktów.

 

Masa netto: 50g (przed ususzeniem: 325 g świeżej pokrzywy)

 

Certyfikaty: PL-EKO-01 (ekologiczna pokrzywa w proszku)

 

Wartość odżywcza w 100 g (informacje spisane z etykiety 26 października 2016, mogą być nieaktualne):

Wartość energetyczna: 166 kcal

Tłuszcze: 1 g

Węglowodany: 4 g

w tym cukry: 2 g

Błonnik: 41 g

Białko: 16 g

Sól: 0 g

 

Dlaczego warto stosować produkt pokrzywa liofilizowana w proszku?

  • Ekologiczna pokrzywa w proszku to doskonałe źródło witamin A, K, B6, kwasu foliowego, potasu, wapnia, fosforu, magnezu, żelaza i cynku.
  • Szczególnie istotna jest wysoka zawartość żelaza, ze względu na którą liście pokrzywy bywają stosowane przy niedokrwistości.
  • Pokrzywa proszek BIO zawiera dużą ilość błonnika, ok. 41%. Natomiast wartość kaloryczna jest bardzo niska, dlatego też ekologiczna pokrzywa liofilizowana to dobry sposób na wzbogacenie diety odchudzającej w składniki, których może nam brakować z powodu wykluczenia wielu innych produktów spożywczych.
  • Pokrzywa liofilizowana BIO w porównaniu z pokrzywą suszoną w sposób tradycyjny lepiej zachowuje wartość odżywczą świeżych liści pokrzywy, bardziej też przypomina świeżą pokrzywę pod względem smaku i koloru.
  • Liofilizowana pokrzywa proszek BIO to bardzo skoncentrowana forma pokrzywy, 50 g suszu odpowiada 325 g świeżych liści pokrzywy.
  • Prezentowana tu pokrzywa w proszku Lyofood jest ekologiczna, co potwierdza odpowiedni certyfikat.
  • Nasz sklep internetowy poleca liofilizowaną pokrzywę w proszku nie tylko ze względu na właściwości, lecz również ze względu na smak jako składnik potraw. W dawnych czasach pokrzywa była jadana jako warzywo na podobnej zasadzie jak np. szpinak. Pokrzywę spożywano w formie zupy lub gęstego sosu. Liofilizowana sproszkowana pokrzywa to prosty sposób na przygotowanie zupy z pokrzywy bez obawy o poparzenie.

 

Nasz sklep internetowy oferuje odbiór osobisty produktu. Dostępne lokalizacje: Łomianki. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić pokrzywę w proszku liofilizowaną ekologiczną Lyofood BIO, tylko u nas atrakcyjna cena i wysyłka do całego kraju.



14 innych produktów w tej samej kategorii: